Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníArakain má 30 let: kapela bude slavit v Letňanech, Aleš Brichta v Lucerně | aktualizováno

11.10.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

VIDEO: Arakain - Šakal


Letos uplynulo třicet let od vzniku kapely Arakain. Výročí oslavuje jak kapela samotná, tak i  její zakládající člen a dlouholetý zpěvák Aleš Brichta. Každý ovšem samostatně. A samostatné budou i blížící se vrcholy oslav.

Aleš Brichta, kterého v Arakainu po dvaceti letech nahradil Petr Kolář a později Jan Toužimský, si výročí založení své někdejší kapely připomínal již na koncertech s projektem Arakain Memorial. Teď se chystá na koncert, jemuž dal podtitul 30 let na rockové scéně a pro který si na 17. říjen zarezervoval Velký sál pražské Lucerny. Původně se měl koncert uskutečnit ve Velkém sále pražské Lucerny, nakonec však byl necelý týden před začátkem přesunut do komornějších prostor Slovanského domu; termín zůstává beze změny - 17. říjen. Mimo Brichty s jeho stávající kapelou a Memorialem se na pódiu během večera vystřídají i Kamil Střihavka, Petr Kolář, Tři sestry, Visací zámek, Harlej, Škwor, Walda Gang, Doga, Vilém Čok, Alkehol, Miloš Dodo Doležal nebo Jakub Smolík.

Samotný Arakain už v průběhu jara odehrál turné čítající přes deset tříhodinových koncertů a na 26. říjen připravuje vystoupení v areálu letňanského výstaviště v Praze. Program zahájí blok kapel, mezi kterými nebudou chybět namátkou Alkehol, Harlej, Kreyson, Škwor, Absolut Deafers, Ascendancy, Assessor, Dymytry, Titanic či Törr. Přímo k Arakainu se pak připojí a zazpívají si s ním Petr Kolář a Lucie Bílá. Během večera bude také pokřtěno koncertní DVD Arakain XXX.

Aleš Brichta, Praha - Slovanský dům, 17. 10. 12
Arakain, Praha - Výstaviště Letňtany, 26. 10. 12
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Arakain-ma-30-let-kapela-bude-slavit-v-Letnanech-Ales-Brichta-v-Lucerne~11~rijen~2012/

Komentáře

celkový počet: 2

Jakub Vincenc  CHYBA V ČLÁNKU
Láďa, Muzikus.cz  Re: CHYBA V ČLÁNKU

     
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.