Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníAghaRTA se stěhuje do Železné

25.9.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Jazzklub AghaRTA funguje od 29. září na adrese bývalého Jazz Clubu Železná - máte poslední šanci užít si Agharta Jazz Centrum na původní adrese v Krakovské: 26. YVONNE SANCHEZ & ROBERT BALZAR TRIO, 27. JORDAN DABOV - trumpet, Roman Pokorný - guitar, Taras Volosčuk - double bass, 28. září domovští HOT LINE.

Tisková zpráva

Vážení přátelé,
s velkým potěšením Vám oznamujeme, že od středy 29. září 2004 má AghaRTA Jazz Centrum novou adresu: Železná 16, Praha 1.
Do prostor bývalého Jazz klubu Železná, který zde ukončil svoji činnost v lednu 2004, se stěhujeme po několika měsících jednání. V této době však byla učiněna opatření, která by v budoucnu měla zamezit pochybám, zda-li je možné vůbec klub v Železné ulici provozovat. Díky vstřícnému jednání většinového vlastníka domu Mč Praha 1 a ostatních vlastníků domu se nám nakonec podařilo tyto krásné prostory získat.
29. 9. 2004 to bude přesně 13 let , co jsme otevírali AghaRTA Jazz Centrum v Krakovské ulici číslo 5. Nebylo tedy náhodou, že jsme se snažili o zahájení provozu na nové adrese ve stejný den. Vidíme v tom jistou symboliku, ostatně jako i v tom, že název Agharta jsme převzali z desky jazzové legendy Milese Davise, který zemřel den před otevřením Krakovské 28. 9. 1991.
Jsme si vědomi, že tzv. "Železná" je v povědomí návštěvníků i médií svoji předešlou dramaturgií. Naši snahou je však pokračovat v tom, co jsme, troufáme si říci, úspěšně vybudovali v Krakovské ulici. Tedy příjemný klub s dobrou atmosférou, kde budou pravidelně hrát jak hudebníci patřící ke špičce - Jiří Stivín, Karel Růžička, Emil Viklický, Luboš Andršt, Vlasta Průchová, Jana Koubková a další. Dále pak hudebníci, kteří v Aghartě mnohdy začínali a dnes se již také řadí k tomu nejlepšímu: Roman Pokorný, David Dorůžka, Robert Balzar, Ivonne Sanchez, Najponk, Vít Švec, Petr Dvorský a další. Nadále chceme stále podporovat mladé muzikanty a dávat jim příležitost k jejich prezentaci. Na programu tak najdete jména jako Libor Šmoldas, Jakub Zomer, Syndicate či Madfinger.
Právě Madfinger, kapelu složenou z mladých muzikantů, převážně studentů Konzervatoře Jaroslava Ježka jsme pozvali na první večer dne 29. 9. 2004. Madfinger vyhráli soutěž mladých kapel v rámci Philips jazz festivalu 18. 9. 2004 .
Děkujeme Vám za podporu a medializaci AghaRTA Jazz Centra

Michal Hejna
Praha, 23. září 2004


Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/AghaRTA-se-stehuje-do-Zelezne~25~zari~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.