přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníThe Pyramids v Paláci Akropolis: Deeply spiritual afro psychedelic music

1.11.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Other Music 2011
4. 11. 2011 /pá/, Palác Akropolis, 19:30

Kultovní legenda spojující Afriku s americkým free-jazzem slaví po 40 letech comeback. Trio Pyramids vznikalo v 70. letech doslova za pochodu: trojice černošských hudebníků z odchovaných freejazzovými velikány Albertem Aylerem a Cecilem Taylorem se vydala po stopách africké hudby nejprve do amsterdamských a pařížských klubů, později dorazila do kolébky afrického highlife Ghany kde studovala černošské rytmy a nakonec se přesunula do Nairobi, odkud podnikala výlety do terénu za hudbou místních kmenů Masai a Kikuyu. Během své pětileté existence vydali The Pyramids tři nezávisle produkovaná alba, která se stala sběratelskými raritami, a byli průkopníky dnešní world music dávno před tím, než se tento fenomén stal trendem. Roku 2007 hudebníci sestavu obnovili na triumfálním koncertě v San Franciscu, loni absolvovali velké evropské turné. "Hluboce spirituální Afro-psychedelie," hodnotí jejich návrat odborná media.

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis

Vstupné:
Předprodej: stání 300, sezení 350 Kč
Na místě: 350/400 Kč
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/The-Pyramids-v-Palaci-Akropolis-Deeply-spiritual-afro-psychedelic-music~01~listopad~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.