muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníS Jeffem Beckem přijede do Prahy hvězdná kapela: baskytaristka od Prince, klávesista od Stinga, bubeník od Whitney Houston

20.6.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Jeff Beck

Jeff Beck

foto: Warner

Legendární kytarista Jeff Beck, od kterého se učil i Eric Clapton, Jimi Hendrix nebo Jimmy Page, si pro svoji českou premiéru 23. června v Praze přiveze v doprovodné kapele prvotřídní hudebníky, kteří by obstáli i na samostatných koncertech. Vstupenky jsou v předprodejích k dispozici a budou k dostání i na místě před koncertem.

Na baskytaru bude hrát Rhonda Smith, která doprovázela Prince na turné téměř jedno desetiletí. Její skvělý funkový feeling doplňuje neméně dobrý zpěv. Kromě Prince spolupracovala s mnoha význačnými hudebníky jako Beyonce, George Clinton, Justin Timerlake, Little Richard a řadou dalších. V Kanadě získala ocenění Juno Award, místní ekvivalent Grammy.

Za bubny se při koncertu Jeffa Becka posadí Narada Michael Walden, který kromě vlastního hraní produkoval hity pro řadu dalších hvězd – Aretha Franklin, Ray Charles, Mariah Carey, Whitney Houston, George Michael, Barbara Streisand, Stevie Wonder a další. Sám je držitelem několika Grammy (producent album a skladba roku). Časopis Billboard ho zařadil do první desítky nejlepších producentů na světě. S Jeffem Beckem nahrál například album „Wired“ a zúčastnil se celé řady jeho turné. Walden začínal v legendární formaci Mahavishnu Orchestra a kromě Becka koncertoval třeba s Weather Report.

Na klávesy Jeffa Becka doprovodí v Praze Jason Rebello, jehož talent rozpoznal již Wayne Shorter, který mu produkoval první album. V průběhu své kariéry sesbíral Rebello řadu prestižních jazzových ocenění – např. Pat Smythe Award nebo Perrier British Jazz Award. Kromě Jeffa Becka hrál například se Stingem, Gary Burtonem, Waynem Shorterem, Philem Collinsem, Peterem Gabrielem nebo Branfordem Marsallisem.

Tesla Arena na koncert Jeffa Becka nabídne speciální komornější uspořádání na šířku, kdy je pódium postaveno přímo proti hlavní tribuně. Díky tomu jak sedící, tak i stojící diváci u pódia budou mít skvělý výhled a užijí si prvotřídní zvuk.

23. června se čeští fanoušci dočkají dalšího splněného snu: v pražské Tesla Areně vystoupí vůbec poprvé v České republice britský hudebník Jeff Beck, který je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie. Je držitelem osmi cen Grammy, z toho tři získal letos, z nich dvě pak za zatím poslední album „Emotion & Commotion“, na jehož podporu přijíždí právě do Prahy. Do rock´n´rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009). O tom, že půjde o výjimečný zážitek, jsou přesvědčeni i například naši přední kytaristé a hudebníci. „Jeff Beck je jen jeden, je to jedna z nejúžasnějších kytarových osobností, nikdo jiný nedokáže hrát jako Jeff Beck,“ shodují se Michal Pavlíček a Radim Hladík, proč by si lidé neměli 23. června nechat ujít první tuzemský koncert tohoto osminásobného držitele Grammy, dvojnásobného člena Rock and Roll Hall Fame a učitele a spoluhráče Erica Claptona a Jimmyho Page. „Je to naprosto unikátní samorost, který vyšel z rythm and blues, stál u zrodu rockové kytary a dodnes patří mezi její krále, má osobitý nezaměnitelný rukopis,“ říká Michal Pavlíček, a pokračuje: „Jeho hra je emotivní, dravá, ale zároveň dovede být něžná a křehká. Je to typický dynamický hráč s krásným tónem.“ Podobně mluví i Radim Hladík: „Ze světových kytaristů ho mám nejraději - pro jeho originalitu, barevnost zvuku a neuvěřitelnou dynamičnost hry.“

Jako předkapelu si Jeff Beck přiveze kanadskou písničkářku NEeMA. Aktuální druhé album Watching You Think jí produkovali Pierre Marchand a Leonard Cohen, který mimoto, že vychválil zpěvaččin charismatický hlas a styl, namaloval její portrét na obal desky.
Vstupenky v cenách od 799 do 1.799 Kč jsou k dostání v síti Ticketportal a Ticketpro. Koncert pořádá Liver Music v rámci série Prague International Bluenights.

Vstupenky: Ticketportal, Ticketpro
Ceny: 799 Kč - stání, 1.199 Kč – sezení Bronze, 1.299 Kč – sezení Silver, 1.399 Kč – sezení Gold, 1.599 Kč – sezení Platinum, 1.799 Kč – sezení VIP
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/S-Jeffem-Beckem-prijede-do-Prahy-hvezdna-kapela-baskytaristka-od-Prince-klavesista-od-Stinga-bubenik-od-Whitney-Houston~20~cerven~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.