přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníRachot uvádí tento pátek Grand Pianoramax

14.2.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
POST JAZZ / ELECTRO CLASH / FUTURE FUNK

Hip-hop z Brooklynu v překvapivé fúzi s minimalismem, elektronikou a funkem.

Black Cracker, který vystupuje a komponuje pro CocoRosie a produkoval "art raperku" Bunny Rabbit, přijede do Prahy jako exkluzivní host dvojice Grand Pianoramax. Jejím hudebním mozkem je švýcarský pianista Leo Tardin, vítěz klavírní soutěže prestižního jazzového festivalu v Montreux, který koncertoval a nahrával například s Erikem Truffazem, Royem Ayersem nebo s legendárními Last Poets. Když se spojil s rockovým bubeníkem a založil Grand Pianoramax, debutové album na downloadech iTunes přilákalo rekordní počet zájemců a vzbudilo nadšené recenze na obou stranách Atlantiku. Skupina byla vybrána jako showcase exkluzivního veletrhu SXSW v Texasu, své poslední album Smooth Danger natáčela v Bombaji, Berlíně, Paříži i v Anglii, nahrávku masteroval Shawn Joseph, spolupracovník Portishead. Skupina má za sebou velkolepé americké turné s funkovým velikánem Maceo Parkerem, jejich nahrávky jsou kultovními klenoty a vycházejí souběžně na vinylu.

Leo Tardin je všestranný mág kláves, zvukové vrstvy na sebe skládá s vědeckou důkladností, analogovou elektroniku kombinuje s plným zvukem klavíru. Kritika píše, že Tardin volí podobné zvuky, jaké kdysi zpopularizovali Herbie Hancock, Pink Floyd a The Who, zatímco jeho útoky na klávesnici piana připomínají rané Einsturzende Neubauten, Diamandu Galas, Phuture Phunk a Grime. Na albech se podílejí prominentní hosté, vedle Black Crackera například Mike Ladd. Oba navazují na komercí nedotčenou společensky motivovanou větev hip hopu. "Představte si Joannu Newsom, jak se motá kolem kontejneru s odpadky a místo harfy kolem sebe mává Ghetto blasterem, popisuje kritika Black Crackera. Dobrým příkladem je Roulette, první singl z alba Smooth Danger, na videu z koncertu v Bombaji, s hostujícím Karsh Kale na tabla.

K poslechu i stažení je k dispozici aktuální album Smooth Danger: http://grandpianoramax.bandcamp.com/

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis

Vstupné:
Předprodej: stání - 320 Kč; sezení (balkón) - 370 Kč
Na místě: stání - 350 Kč; sezení (balkón) - 400 Kč


PŘIPRAVUJEME:

27. 3. /út/
Konono no.1 /Demokratická republika Kongo/ Palác Akropolis, Respect Plus

3. 4. /út/
CÉU /Brazílie/ Palác Akropolis, Respect Plus

16. 4. /po/
Fanfare Ciocarlia /Rumunsko/ Palác Akropolis, Respect Plus

18. 4. /stř/
ZEA /Nizozemsko/ Palác Akropolis, Other Music

16. - 17. 6. /so - ne/
Respect Festival, Ostrov Štvanice
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Rachot-uvadi-tento-patek-Grand-Pianoramax-Rachot-uvadi-tento-patek-Grand-Pianoramax~14~unor~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.