přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníOficiální tisková zpráva k 21. ročníku udílení výročních cen Akademie populární hudby - Ceny Anděl 2011

15.2.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Letošní udílení cen Akademie populární hudby naváže v tom nejlepším slova smyslu na loňský dvacátý ročník, který přinesl mimo jiné hlavně důstojnou oslavu dvaceti let existence českých cen Grammy a mimořádný televizní pořad Ceny Anděl dvacetiletí. Ten zmapoval dvacetiletou éru vývoje populární hudební scény u nás.
21. ročník Cen Anděl představí nejúspěšnější hudební počiny domácích interpretů roku 2011. Kdo z interpretů promění svou nominaci a odnese si sošku Anděla se dozvíme ve čtvrtek 8. Března 2012 v pražské Incheba Areně na Výstavišti v Holešovicích.
Slavnostní ceremoniál odvysílá Česká televize v přímém přenosu od 21 hodin na programu ČT1.

Nadcházející ročník nepřinese v počtu a koncepci kategorií žádné změny. Ceny Anděl budou předány celkem v sedmi kategoriích. Dále pak bude udělena cena Deska roku za nejprodávanější album loňského roku a bude vyhlášena tradiční Síň slávy.
Nominovaní ve vybraných kategoriích dostanou opět možnost si na pódiu živě zahrát a zazpívat. Mezi významné hudební hosty večera budou patřit například kapely Kabát a Olympic.
Do role moderátorky letos bude obsazena talentovaná zpěvačka, která je známá nejen u nás, ale i u našich německých sousedů, Marta Jandová. Ta provede diváky celým večerem.
Již podruhé organizuje Lewron music center kromě ceremoniálu i kompletní hlasování Akademie populární hudby.
Hlasování Akademie, která je přímo řízena IFPI ČR, je jako každý rok dvoukolové. V prvním kole uskutečněném elektronicky vybrali akademici trojici nejlepších v každé ze sedmi kategorií a uvedli vlastní návrh kandidáta na cenu Síň slávy. Akademici si měli možnost v průběhu prvního kola hlasování poslechnout písně z jednotlivých alb, shlédnout videoklipy na oficiálních webových stránkách Cenyanděl.cz, kde také samotné hlasování probíhalo.
Druhé kolo hlasování se uskuteční během přímého přenosu a diváci tak budou mít opět možnost podívat se do tváří pečlivě vybraných porotců Akademie populární hudby a mezi nimi najít odborníky z médií - rádia, TV, tisku a internetu, prodejce, a to jak obchodníky z kamenných tak i z internetových obchodů, a pořadatele největších festivalů.

Přesné podmínky hlasování APH stanoví Statut IFPI ČR, který je uveřejněn na www.cenyandel.cz. Podle něj dostanou poprvé v letošním roce příležitost k nominaci i interpreti, kteří v daném období získali trvalý pobyt v České republice.
Hlasování jednotlivých akademiků v obou kolech bude uveřejněno 9. března 2012 na výše uvedených webových stránkách.
Žánrové ceny Anděl za rok 2011 budou předány v pátek 2. Března 2012 v Paláci Akropolis. Záznam tohoto ceremoniálu odvysílá Česká televize v rámci pořadu Music blok.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Oficialni-tiskova-zprava-k-21-rocniku-udileni-vyrocnich-cen-Akademie-popularni-hudby-Ceny-Andel-2011~15~unor~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.