přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKvětnové Euroconnections s instrumentálním hip-hopem Francouzů Chinese Man

17.5.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Chinese Man

Chinese Man

foto: Clementine Crochet

Euroconnections:
CHINESE MAN (FR) + LARIKA (CZ)
28. 5., Palác Akropolis


4 ruce, 2 turntablisti.. to je prvotřídní instrumentální hip hop z Francie. Objev renomovaného festivalu Primtemps de Bourges, ze kterého se stal mezinárodně vyhledávaný projekt. Akrobati s gramofony High Ku a Ze Mateo neboli duo Chinese Man kuchtí svoje originální skladby z fragmentů funku, dubu nebo globální taneční hudby a vrací do hip hopu rozverné míchání stylů a nadhled. Výsledkem je hip hop, kterému nevládnou peníze, ale groove.

Skladba I´ve got that Tune z jejich debutového alba, byla použitá do reklamy na Mercedes, nový singl Ordinary Man se držel velmi dobře v hitparádě Radia 1.

Zapomeňte na chvíli na rapová klišé z televize, duo High Ku a Ze Mateo vrací hip hop ke kořenům, do časů kdy to ještě byla disciplína postavená na rafinovaném slepování rytmů a melodií z nejrůznějších zdrojů.

Kolektiv Chinese Man vznikl v roce 2004 jako volné sdružení hiphopových producentů, kteří vyznávají stejnou hudební filosofii. Podle ní je třeba obnovit vládu funkového groove nad světem a vrátit do klubové hudby divoké míchání stylů a žánrů. High Ku a Ze Mateo společně s beatmakery jménem Sly a Leo Le Bug debutovali o rok později vinylovým EP Pandi Groove, na které o rok později navázali dalšími čtyřpísňovými kolekcemi The Bunni Groove a The Indi Groove. První jmenované obsahovalo i skladbu I've Got That Tune, do níž Chinese Man vysamplovali jazzovou klasiku z 30. let Hummin' to Myself. Úspěch na sebe nedal dlouho čekat, chytlavé groove zaznělo v několika televizních reklamách a stal se z něho klubový hit.

Chinese Man jsou vinyloví maniaci, nicméně svoje skladby posbírali i na CD kompilace – The Groove Sessions Volume 1 a The Groove Sessions Volume 2, jež vyšla vloni. Průběžně koncertují a jejich energickou živou show už ocenili posluchači od americké Kalifornie, západní Evropy až po Indii. Mezi jejich fanoušky jsou třeba Luke Vibert, DJ Vadim, Bonobo nebo DJ Q-Bert.

Za českou stranu se představí kapela Larika. Její počátky sahají do léta roku 2008, kdy se dala dohromady skupina členů skupin Fast Food Orchestra, Basta Fidel a MaleeDivy. Cílem této pestré sestavy je vytvořit originální projekt, rezonující v podmanivém stylu rocksteady, založený na silných melodických linkách a charakteristický výraznou kytarovou a vokální sekcí. Klubovému publiku se Larika poprvé živě představila v únoru 2009, v listopadu pak debutovala singlem pojmenovaným „3 pieces“

Vstupné: předprodej 250 Kč, na místě 290 Kč
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Kvetnove-Euroconnections-s-instrumentalnim-hiphopem-Francouzu-Chinese-Man~17~kveten~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.