muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníFestival Blues Alive 2011 již příští týden: s Kennym Waynem Shepherdem, Justinem Adamsem nebo Guitar Shortym

7.11.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Kenny Wayn Shepherd

Kenny Wayn Shepherd

Již příští týden se stane pošestnácté Šumperk středoevropským hlavním městem bluesové hudby. Od 17. do 19. listopadu zde proběhne festival Blues Alive, který do Šumperka láká od nás i zahraničí mnoho návštěvníků. „Letos představíme divákům velké hvězdy z americké a britské scény,“ říká Vladimír Rybička, ředitel festivalu, a hned doplňuje: „Kdo by chtěl přijet a nemá vstupenku, měl by si s koupí pospíšit. Lístky rychle ubývají, zájem je velký.“ K hlavním hvězdám patří mladý americký kytarista Kenny Wayne Shepherd, britští Hokie Joint s excentrickým zpěvákem JoJo Burgessem, jehož hlas i energie připomínají Toma Waitse, a fenomenální kytarista Justin Adams, dlouholetý spoluhráč Roberta Planta, který přijíždí s africko-bluesovým projektem JUJU. „Velkým zážitkem se také stane koncert dvaasedmdesátileté legendy texaského blues, kytaristy známého pod uměleckým jménem Guitar Shorty, nebo chicagského bluesového zpěváka Pata Smillieho,“ uvádí Ondřej Bezr, dramaturg festivalu. Bohatý program dále doplní například kapely Juicy Band a Around The Blues z Polska, česko - američtí Louisiana Alley, Zuzka Suchánsková a Kŕdeľ divých Adamov ze Slovenska, česko-finsko-nizozemské trio The Spermbankers, maďarský mistr foukací harmoniky Mátyás Pribojszki a The Kingsize Boogiemen, United Cans Unlimited a Please The Trees z České republiky. Návštěvníci si během festivalu užijí tradiční koncerty ve foyer nebo noční jam sessiony v šumperských klubech. Veškeré informace na www.bluesalive.cz, kde je možné zakoupit jak jednotlivé vstupenky, tak i permanentku.

Největší hvězda letošního ročníku, Kenny Wayne Shepherd, zahraje na samostatném koncertě ve čtvrtek 17. listopadu. „Představí skladby z právě vydaného nového alba How I Go a předskočí mu speciálně sestavená kapela vedená dvěma domácími mladými kytarovými esy Lukášem Martinkem a Marcelem Flemrem,“ doplňuje Ondřej Bezr. Pro ty, kdo by se nedostali do Šumperka, je dobrou zprávou, že Kenny Wayne Shepherd zahraje také 20. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Hlavními lákadly pátečního programu jsou britští Hokie Joint, velmi syrová kapela s excentrickým zpěvákem JoJo Burgessem, jehož hlas i energie, se kterou vystoupení pojímá, nejsou vzdáleny například Tomu Waitsovi, Howlin' Wolfovi nebo Captainu Beefheartovi. „Páteční večer vyvrcholí formací JUJU, která poprvé do Šumperka přiveze blues s africkými kořeny,“ vyzvedává Ondřej Bezr. Ty bude v kapele zastupovat gambijský zpěvák a hráč na jednostrunné housle Juldeh Camara. Britskou část projektu pak prezentuje fenomenální kytarista Justin Adams, který nejvíce proslul jako dlouholetý spoluhráč Roberta Planta. „Kapela JUJU přináší plnokrevný rock, který v sobě kromě afrických prvků nese ohlasy hookerovského blues i zeppelinovského rocku,“ líčí Bezr. Program pátečního večera doplní polská mladá kapela Juicy Band, její krajané Around The Blues, jeden z nejpopulárnějších zástupců tohoto stylu u našich severních sousedů, česko-americká jižanská kapela Louisiana Alley a slovenská bluesová písničkářka Zuzka Suchánková.

Sobotní odpoledne se tradičně ponese v duchu méně bluesově ortodoxním. Česká skupina United Cans Unlimited spojuje bluesové prazáklady s psychedelickým a alternativním rockem, česko-finsko-nizozemské trio The Spermbankers hraje klasické žánry s drivem garážového rocku, kapela Please The Trees spojuje ve svých potemnělých písních alternativní rock i country.

Večerní koncert otevřou domácí tradicionalisté The Kingsize Boogiemen, následováni zajímavou slovenskou skupinou Kŕdeľ divých Adamov. Bravurní hru na foukací harmoniku předvede nejuznávanější maďarský mistr tohoto nástroje Mátyás Pribojszki se svou novou kapelou. K prvnímu sobotnímu vrcholu bude patřit blok chicagského bluesového zpěváka a milovníka soulových odboček Pata Smillieho. Bonbonkem na závěr se pak stane vystoupení dvaasedmdesátileté legendy texaského blues, kytaristy známého pod uměleckým jménem Guitar Shorty (vl. jm. David William Kearney). „Ten patří nejen k technicky nejlepším představitelům svého žánru, velmi pověstná je také jeho až hendrixovská pódiová show,“ uzavírá Ondřej Bezr.

Vstupenky a podrobné informace o festivalu lze získat na festivalovém webu www.bluesalive.cz. Permanentka na pátek a sobotu, jejíž součástí je i CD s vybranými nahrávkami z loňského ročníku, stojí stejně jako vloni 790 Kč, za 420 resp. 570 Kč si lze zakoupit lístky na jednotlivé večery. Vstupné na čtvrteční samostatný koncert Kennyho Waynea Shepherda je 490 Kč.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Festival-Blues-Alive-2011-jiz-pristi-tyden-s-Kennym-Waynem-Shepherdem-Justinem-Adamsem-nebo-Guitar-Shortym~07~listopad~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.