muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníAlternativní rocková skupina Gallon Drunk vystoupí v Brně

16.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

The Gallon Drunk

Alternativní rocková skupina Gallon Drunk vystoupí 28. 3. 2014 v brněnském klubu Mersey. Kapela vznikla v Londýně v roce 1990 a jejich temný zvuk je ovlivněn celou řadou vlivů od punku k blues a jazzu. V Česku si zahráli v pražských klubech 007 na Strahově nebo v Rock Café v roce 2008.  

Jejich divoký syrový rock s prvky blues evokuje tvorbu a koncerty skupiny Birthday Party, kde zpíval Nick Cave, než se vydal na sólovou dráhu, a která byla proslulá svou až zničující energií. Když se však podíváme na obsazení kapely, je jasné proč: kapelu vede člen Caveových Bad Seeds James Johnston.

Původní sestavu kapely v roce 1990 tvořili James Johnston (vokály, kytara, klávesy), Mike Delanian (basa), Max Décharné (varhany) a Nick Combe (bubny). Své debutové album You, the Night ... and the Music vydali v roce 1992, velká vlna popularity však přišla o rok později po vydání desky From the Heart of Town, která byla nominována na Mercury Prize, a kapela si zahrála v USA na místech jako Hollywood Bowl či Madison Square Garden. Odehráli velké evropské a americké turné jako headliner a mimoto předskakovali PJ Harvey na jejích koncertech. Následně v tříletých odstupech vydali další studiové desky In the Long Still Night (1996), Black Milk (1999) a Fire Music (2002).

Po přestávce, během níž Johnston cestoval a nahrával s Nickem Cavem a jeho Bad Seeds, se Gallon Drunk v roce 2007 vracejí s albem The Rotten Mile ukazujícím, že esprit divoké australskoberlínské scény 80. let okolo Bad Seeds a Crime And City Solution je stále živý. Dominuje mu energický a procítěný projev Johnstona a špinavý zvuk v čele s drásavou kytarou. Na svou zatím poslední desku The Road Gets Darker from Here (2012) navážou letos v březnu, kdy je plánováno vydání nového alba The Soul Of The Hour.

Zakladatel a frontman kapely James Johnston hrál mimo Gallon Drunk – jak bylo už výše zmíněno - v Bad Seeds Nicka Cavea, ke kterým se připojil na Lollapalooza turné v roce 1994 (předtím, než zde fungoval i jako plnohodnotný člen v letech 2003-2008) a působil v psychedelické rockové kapele Faust (2006-2012). V současnosti je spolu s bubeníkem Ianem Whitem z Gallon Drunk rovněž členem Big Sexy Noise s Lydií Lunch.

Nenechte si ujít výjimečný koncert v klubu Mersey 28. 3. 2014 od 20 hodin. Po skončení koncertu afterparty s DJ Liquidem A.

Gallon Drunk /UK/
28. 3. 2014 od 20 hodin
Klub Mersey, Minská 15, Brno


Předprodej v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart
Vstupenky do mobilu přes smsticket.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Alternativni-rockova-skupina-Gallon-Drunk-vystoupi-v-Brne~16~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.