přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Škwor: 5

18.1.2009 | Autor: Petr KorálWarner (41:39 + DVD)

Škwor: 5

Škwor: 5

Na svém pátém albu Škwor nejen hudebně navazuje přesně tam, kde skončil na minulé, do té doby jaksi nejpopovější (ale to nemyslím ve zlém!) desce Loutky. Srovnání se logicky samo nabízí – a z něj vychází, že Loutky celkově přinášely o chlup silnější písňový materiál (především po melodické stránce), ale „Pětka“ je zase jednoznačně nejbarevnějším počinem v dosavadní diskografii Škworu. Na jedné straně stojí nebývale jemné až komorní skladby Zdá se mi a Vzácnej je nám, na straně druhé stále vydatně nářezové kousky reflektující plus-minus numetalovou minulost kapely. Vzájemně se nijak nevylučují, naopak: nuda díky tomu dostává po rypáku a náročnější posluchač možná snáze skousne i některé sice myšlenkově podnětné, ale až příliš povrchně nebo neobratně zpracované texty.
Co ovšem nejspíš nestráví, je nijak vynalézavě pojatá předělávka otřesného dokladu zahnívání české pop music konce 80. let v podobě někdejšího šlágru naštěstí zapomenutého Jana Cézara Vizitka. Proboha, bylo tohle potápění se v žumpě nutné?

P.S.: Album vyšlo zároveň s druhým diskem v podobě DVD, o němž se víc dozvíte v rozhovoru se Škworem o pár stránek vedle.

Zlatý hřeb: Pocit vítěze
Zní to jako: zatím nejpestřejší nahrávka Škworu

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Skwor-5~18~leden~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.