přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

KABÁT: Corrida

5.1.2007 | Autor: Petr KorálEMI (36:46)

KABÁT: Corrida

KABÁT: Corrida

Pravděpodobnost toho, že by Kabát jakýmkoliv svým novým albem kohokoliv šokoval naprostým novátorstvím, je zhruba stejně pravděpodobná, jako že Eva a Vašek někdy natočí drum’n’bassové CD. Ani o jedno z toho by stejně asi nikdo nestál – což ale neznamená, že Kabát nemůže natočit dobré album. A Corrida je rozhodně nahrávka, za kterou se tepličtí v žádném případě nemusejí stydět.
Posun „plnou parou vzad“ k říznému, plnokrevně rockovému projevu jim rozhodně prospěl. Stejně jako omezení obvyklých – ne vždy s úspěchem dopadajících – výletů zcela mimo bigbítovou oblast: obě zde přítomné legrácky, Joy a hlavně countryrock’n’rollový dixieland Raci v práci (s.r.o.), lze brát jako příjemný doplněk alba, jež celkově jako vždy osciluje mezi a) písněmi zcela nevážnými, b) písněmi sice srandovními, leč ukrývajícími hlubší myšlenkový podtext, a c) písněmi, které rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Především znamenitá posmutnělá skladba Kdoví jestli dokazuje, že textující basista Milan Špalek občas dokáže citlivě nakousnout i různá bolavá společenská témata a že podobně laděný Šaman ze skoro deset let starého alba MegaHu nebyl jen ojedinělý výkřik do tmy.

Zlatý hřeb: Kdoví jestli
Zní to jako: Kabát stále ještě neztrácející dech

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/KABAT-Corrida~05~leden~2007/

Komentáře

celkový počet: 3

Honza  čtyři hvězdičky
milan  Re: čtyři hvězdičky
stepan  Re: Re: čtyři hvězdičky

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.