Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Kabát - Suma Sumárum (Výroční edice 25 let 1989-2014)

13.2.2014 | Autor: Michal HusákWarner Music (77:33 + 77:40 + DVD 103 min.)
Dozrál čas na další „bestofku“, jenže samotná kapela cítí, že se za poslední více dekádu neurodilo tolik munice, aby mělo smysl novou kompilaci „stavět“? A co takhle vydat znova tu samou co kdysi!?

Vlastně je to z obchodně-marketingového hlediska svým způsobem unikátní počin. Kolekce Suma Sumárum vyšla původně v roce 2001 na oslavu deseti let od vydání debutu, tracklist je navzdory letopočtu v záhlaví totožný s tehdejší edicí (neobsahuje tedy žádnou písničku z posledních tří alb), zároveň ale nelze jednoduše říct, že celý tento „facelift“ nedává žádný smysl. Původní dvojdisk obsahoval na druhém CD záznam pražského koncertu z března 2001 - od té doby ovšem výrazně pokročila studiová technika, a tak tentokrát už obsah obou disků nabízí studiové verze (po pečlivém remasteru) a zmíněný koncert, spolu se sadou dobově příslušných klipů, fanoušek dostává v obrazové verzi na DVD.

Po vzoru chytré horákyně tedy staro-nová Suma Sumárum může být zároveň vychytrale a do maxima dovedenou manažerskou kulišárnou s cílem prodat znovu x-krát provařený materiál, jakož i chytře vyvedeným dárkem pro fanouška. Navíc mezitím dorostla i mladší generace, která si může připomenout, jak se Kabátu vedlo takříkajíc na vrcholu sil.

Zlatý hřeb: Opilci v dějinách, Colorado, Bára...
Z
ní to jako: výkladní skříň českého pivního bigbítu

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Kabat-Suma-Sumarum-Vyrocni-edice-25-let-19892014~13~unor~2014/

Komentáře

celkový počet: 1

Tomi Rocker  Kabát

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.