přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Hudba Praha: Degenerace

21.5.2011 | Autor: Roman Jireš100PROmotion (39:32)

Hudba Praha: Degenerace

Hudba Praha: Degenerace

Tradičně vynikající obal charakteristický pro nahrávky ze 100PROmotion, jehož grafickou stránku v případě Hudby Praha obstaral tandem Karel Haloun a Luděk Kubík, nabízí vedle vtipných příloh v podobě De magazínu, De inzerce a křížovky především první studiový počin legendární kapely po čtrnácti letech. A od úvodní titulní písně je jasné, o co tady jde – syrový rockový zvuk, povědomé stonesovské riffy, typický saxofon, civilní zpěv Michala Ambrože a uječené dívčí sbory, prostě atmosféra 80. let v Praze jako vyšitá. Ale pozor, tohle není žádné retro. Také proto, že mnoho z nadprůměrných textů (De Generace, Jinej svět) je dostatečně nadčasových, takže například na konci loňského roku při křtu alba v Paláci Akropolis mohl Ambrož skladbu Změna je život s narážkou na události na pražském magistrátu věnovat lidem z „Mafiánského náměstí“.
Asi nikdo nečeká, že by Hudba Praha ještě přišla s tak velkými hity, jako jsou Špinavý záda, Pal vodsuď, hajzle nebo Máma, táta. Ale s nelehkou úlohou navázat na schopnost oslovit davy posluchačů se vypořádala se ctí. A novinky, jako například skladba Uleť, kterou napsal Vladimír Albrecht, se vedle starých pecek neztratí.

Zlatý hřeb: De Generace, Uleť, Srdeční příběh
Zní to jako: lehce undergroundový bigbít pražské klubové scény

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Hudba-Praha-Degenerace~21~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 1

Jan Krčma  DeGenerace a Uleť

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.