muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVideotipy speciál: vánoční šlágry s věnováním

24.12.2009 | Autoři: Milan Bachan, Filip Drábek, Ladislav Řehounek | sekce: publicistika

Pěkné Vánoce

Pěkné Vánoce

Naši milí, vážíme si toho, že jste nám věrni, a proto jsme se rozhodli každý z vánočních videotipů někomu z vás věnovat. Máme něco pro veselé povahy, pro poety, pro elegány i nedbalé elegány, pro drsňáky, romantiky, pragmatiky i pro milovníky laskavé televizní zábavy. Vyberte si dle libosti a Vánoce prožijte podle svých představ: ať už s klidem, nebo hlukem.Pro veselé povahy


Jocie Kok - Merry Merry X'Mas

Mandopop je podle Wikipedie styl populární v Číně a okolních asijských zemí, který se vyznačuje agresivním marketingem, často až závratnými sumami vynaloženými na propagaci. Jednoduše vlezlé obskurdity. A protože Vánoce jsou svým způsobem obskurní, nedá nám to nezařadit do Videotipů taky klip jedné z proragonistek mandropopu - čínsko-singapurská zpěvačky Jocie Kok. Je to veselé, je to hravé. Mimochodem, kdo z vás by tipoval, že slečně Kok je sedmadvacet? (LŘ)

>> Jocie Kok - Merry Merry X'Mas (youtube.com)
Pro poety


Vec, Moja Reč, Zverina a Hafner - Vianočný klip
(rážia: Branko Jaššo)

Aj tak, ehm, tvrdá scéna, ako je tá naša, slovenská, hip-hopová, oslavuje Vianoce. Minimálne tá jej lepšia a umiernenejšia časť v tomto bizarnom klipe, kde sa Zverina mení na alkoholického Deda mráza a Hafner na milovníka slepíc. Mimo nich svoje slohy dávajú obaja páni z Mojej reči a samozrejme aj otec Vec. (FD)

>> Vec, Moja Reč, Zverina a Hafner - Vianočný klip (youtube.com)
Pro elegány


Alexandrovci & Marie-Michèle Desrosiers - Happy Xmas (War Is Over)

Ruský armádní sbor Alexandrovci slaví úspěchy po celém světě a kdekoliv si s radostí zazpívá i s nějakou tou místní hvězdou. A tak se tak jednou stalo, že se na vánočním koncertu v kanadském Québecu po jejich boku objevila zpěvačka Marie Michèle Desrosiers. Spolu si střihli Lennonovu Happy Xmas (War Is Over). To je panečku elegance... (LŘ)

>> Alexandrovci & Marie-Michèle Desrosiers - Happy Xmas (War Is Over) (youtube.com)

... i pro nedbalé elegány


WS64 - Happy Xmas (War Is Over) - Ukulele solo

Osobne nemusím žiadnu z toho celého množstva kolied, kotré sa valia z rádia rok, čo rok. Teda až na túto, ktorú John Lennon napísal ako protest proti vojne vo Vietname. Je tak trochu smutné, že je aktuálna ešte aj dnes. Z toho množstva coverov na youtube tu je zaujímavá verzia zahraná iba na ukulele. (MB)

>> WS64 - Happy Xmas (War Is Over) - Ukulele solo (youtube.com)
Pro drsňáky


Coffin Fuck - We Wish You a Merry Christmas

Že death metalisti nemajú radi Vianoce a vianočné koledy? Neverte tomu, tu je krátka ukážka, že práve opak je pravdou. (MB)

>> Coffin Fuck - We Wish You a Merry Christmas (youtube.com)
Pro pragmatiky


Smosh - Boxman's Christmas

Vianočné obdobie tiež znamená, že nech prepnete na hocijaký televízny program, je veľká pravdepodobnosť, že narazíte ne nejaký vianočný príbeh, kde sa pri vianočnom stromčeku zíde celá rodina. Tu je krátky klip, ktorý poukazuje na dôvod (v poslednom verši), prečo tráviť sviatky doma u rodinného krbu. (MB)

>> Smosh - Boxman's Christmas (youtube.com)
Pro milovníky laskavé televizní zábavy


Peter Cmorík - Tichá noc

Hoci by to chcelo k akusticko-eurodancovej Tichej noci niekdajšieho víťaza slovenskej Superstar, Petra Cmoríka, dopísať niečo chrumkavo ironické, pokojne stačí odcitovať komentár, ktorý sa pod videom z obskúrnej relácie slovenskej komerčnej jednotky objavil: "No hlas má krásnej, ale asi si nikdy neposlechnul Tichou noc v orginále. Kytara je tam úplně hrozná, strašně rychle hraje, a ani nevím proč? A pak zrychlil i melodii, taky nevím proč. Je to vánoční píseň, která má nastolit pohodu, klid a vánoční náladu, Od něho je to jako, kdyby měl začínat rockový festival." (FD)

>> Peter Cmorík - Tichá noc (youtube.com)

... a taky pro romantiky


Ruslana - Тиха ніч

Když už onen Filipem zmiňovaný diskutující tolik touží po pohodě a klídku, našli jsme speciálně pro něj verzi, která by jej – věříme tomu – mohla zahřát u srdíčka. Tady je spoře oděná ukrajinská zpěvačka Ruslana, která Tichou noc za doprovodu andílků i zbojníků v národních krojích zpívá svým mateřským jazykem v jakési televizní estrádě. Má to grády! (LŘ)

>> Ruslana - Тиха ніч (youtube.com)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Videotipy-special-vanocni-slagry-s-venovanim~24~prosinec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.