muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníwww tip: Next Big Sound a jeho grafy

20.9.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Next Big Sound

Next Big Sound

foto: nextbigsound.com

Přinášíme hudebnímu průmyslu inteligenci, tak se dá parafrázovat poselství tvůrců stránek Next Big Sound. Ty mapují populární komunitní portály, okolo kterých se sdružují hudební fanoušci, a vytváří přehledné statistiky oblíbenosti kapel.

Projekt nextvbigsound.com se rozjel loni v srpnu a po celý rok fungoval bez větší publicity. Změna nastala až tento měsíc, kdy se o něm zmínil sledovaný blog TechCrunch, který sleduje slibně se rozjíždějící webové aplikace, ale i další produkty a firmy.

Next Big Sound pracuje s jednoduchou databází interpretů a jim přiřazených profilů na sledovaných portálech. Vstupními zdroji jsou počty přehrání skladeb jednotlivého interpreta (na protálech MySpace a Last.fm), počty fanoušků (MySpace, Last.fm, iLike.com, Facebook a Twitter), shlédnutí profilů (MySpace) a přidaných komentářů (MySpace, Last.fm a iLike.com). Vše je pak převedeno do podoby vzestupy a poklesy znározňujících grafů, které je možné zobrazit ve formě týdenní, měsíční i celkové. Pro přehledné porovnávání umožňuje Next Big Sound zahrnout do grafu najednou až čtyři interprety.

Mnohé o funkcích napoví už titulní stránka webu, na které aktuálně figurují grafy porovnávající popularitu interpretů momentálně nejprodávanějších alb na iTunes nebo na internet uniklých alb, vítězů nedávných MTV Video Music Awards či blogy hypeovaných kapel.

Nedílnou součástí je uživatelská registrace, po níž návštěvníci mohou databázi doplnit o dosud chybějící kapely, stejně jako autorizace záznamů o jednotlivých kapelách jimi samotnými.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/www-tip-Next-Big-Sound-a-jeho-grafy~20~zari~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.