muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVienna Vegetable Orchestra v Akropoli zahraje na zeleninu

11.9.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky

Vienna Vegetable Orchestra

Vienna Vegetable Orchestra

foto: Anna Stoecher

Housle z pórku, píšťalka z mrkve, bonga z celeru, trubka z okurek a paprik a nebo bicí vyrobené z dýně. To jsou nástroje, jež patří do arzenálu dvanátctičlenného vídeňského zeleninového orchestru neboli Vienna Vegetable Orchestra, který se 17. září představí na EuroConnections v pražském Paláci Akropolis.

Jejich koncert nabídne unikátní hudební zážitek pro všechny smysly. A to včetně chuťových pohárků. Po koncertě se totiž ze všech zvláštních nástrojů vyrobených kapelou uvaří polévka, kterou Vienna Vegetable Orchestra nabídne publiku.

Vienna Vegetable Orchestra vypadá na první pohled jen jako recesistická sešlost, nicméně stovky koncertů, které hudebníci odehráli po celé Evropě nebo třeba v Číně dokazují, že jde více než jen o pouhou hudební kuriozitu. Ostatně orchestr vydal i dvě regulérní dlouhohrající desky - Gemise (1999) a Automate (2003) a nedávno se dočkal zremixování svých skladeb od hvězd klubové scény na kolekci Remixed (2008).

Experimentátoři, kteří povýšili hudební koncert na gurmánský zážitek, úspěšně dokazují, že uchu lahodné zvuky se mohou skrývat ve věcech, kde by je nikdo nehledal. Na živo si kromě vlastních kompozic rádi vystřihnout například i slavný Pochod Radeckého nebo klasiku Radioaktivitat od Kraftwerk.

Ještě než nastoupí na pódium zeleninová brigáda z Vídně, představí se publiku v Paláci Akropolis dvojice DVA z Hradce Králové. V jejich produkci lze zaslechnout beatbox, ohlasy cirkusových či kabaretních písní, tango, pop i laptopové experimenty. Sami svoji hudbu popisují jako „folklórní písně neexistujících národů“ a k její neuchopitelnosti přispívá i fakt, že písně jsou zpívané v jejich vlastním jazyce.

Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích za 350 Kč, na místě pak za 390 Kč.

Vienna Vegetable Orchestra, Praha – Palác Akropolis, 17. 9. 09

Zelenina, kterou si Vienna Vegetable Orchestra objednali ke své produkci:

20 lilků (co největších)
12 okurek (dlouhých a rovných)
1 kg francouzských zelených fazolí
3 kg sušených fazolí
150 mrkví (50 větších než 20 cm a 70 menších, 30 malých)
2 hlávkové zelí
6 kapust kadeřavých
3 velké dýně (co největší)
20 pórků
25 rajčat (střední velikost)
5 trsů petržele
10 bílých ředkví (dlouhé a tlusté)
3 zelené saláty
8 celerů (kořeny, co nejdelší)
6 celerových natí
6 velkých zelených paprik
6 velkých červených paprik
7 velkých zelených paprik
10 cuket (malé a střední velikosti)
3 kg cibule
4 kg brambor
slupky z cibulí
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Vienna-Vegetable-Orchestra-v-Akropoli-zahraje-na-zeleninu~11~zari~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.