muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníSlužba iTunes láme rekordy

4.3.2005 | Autor: Martin Zoul | sekce: novinky

iPod

iPod

Počet skladeb stažených v systému iTunes dosáhl čísla tři sta milionů. Oznámila to společnost Apple Computer, která nejúspěšnější službu pro legální stahování digitalizované hudby provozuje. Trackem, který tuto hranici pokořil, se stal benefiční singl Across The Universe. Jde o živou nahrávku pořízenou během letošního předávání cen Grammy a v písni zazní hlasy Bona z U2, Stevieho Wondera, Norah Jones, Briana Wilsona, Billyho Joe Armstronga z Green Day a dalších. Ti všichni zpívají tuto skladbu původně z repertoáru Beatles za doprovodu kapely Velvet Revolver.
Singl je ke stažení pouze v systému iTunes za obvyklou cenu (ve Spojených státech je to 99 centů), přičemž veškerý výtěžek z jejího prodeje dostane společnost UNICEF na zmírnění následků řádění ničivých vln tsunami v jihovýchodní Asii na sklonku minulého roku.

AKTUALIZOVÁNO: Dnešní vydání Mladé fronty DNES cituje zástupce společnosti Apple Computer pro Českou republiku Petra Němečka, podle kterého by si první Češi mohli pořídit skladby v systému iTunes do konce letošního roku. Původní plány počítaly s ještě dřívějším spuštěním české pobočky iTunes, patrně se ale protáhla jednání s hudebními vydavatelstvími o poskytnutí skladeb z jejich katalogů k prodeji v digitalizované formě.

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Sluzba-iTunes-lame-rekordy~04~brezen~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.