Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Billie Joe + Norah - Foreverly

17.3.2014 | Autor: Ivan IvanovReprise/Warner Music (45:43)
Slovní hříčka Foreverly skrývá v sobě výrazy „forever“ a „everly“. Míněno The Everly Brothers, slavnou to kapelu bratrů Dona a Phila Everlyových, kteří složili známý hit Bye Bye Love. Mnoha dalšími hity pak ovlivnili řadu hudebníků rané éry rokenrolu, následně i The Beatles nebo duo Simon & Garfunkel, a jak vidno z této desky, i hvězdy současné populární hudby.

Popjazzová Norah Jones, v jejíž hudbě se vždy draly na povrch i vlivy country, se spojila se zpěvákem Billiem Joem Armstrongem z punk-popových Green Day a společně přetočili druhé album Everly Brothers z roku 1958, které nese název Songs Our Daddy Taught Us. Výsledek Profesionální práce, krásné dvojhlasy... Ale musíte mít rádi country.

Citové pouto k předloze se zdá být základním předpokladem k tomu doposlechnout si tuto desku do konce, autor těchto řádků s tím měl problém. Netuší, kolik nového v obsahu vnesla do hry Norah s Billiem, ale toto album mu přišlo monotónní a unylé.

Zlatý hřeb: těžko říct
Zní to jako: tradiční americká country

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Billie-Joe-Norah-Foreverly~17~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.