muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPrudce stoupající dream-popaři The xx začátkem listopadu v Praze

17.10.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky

The xx

The xx

Jeden z letošních velkých objevů indie scény, teprve dvacetiletí londýnští The xx, letos v srpnu sotva vydali svůj dlouhohrající debut, jejich start je ovšem raketový. Deska nazvaná jednoduše xx se suverénně zabydlela v Top 40, kapela s nadšenými ohlasy absolvovala letní festivaly a aktuálně se chystá na rychle se vyprodávající podzimní turné. V rámci něj zahraje v Praze: 4. listopadu je můžete vidět v rámci série Bohemian Like You na strahovské Sedmičce společně se slovenskými Dope Aviators.

Zpěvačka Romy Madley Croft a basák Oliver Smith se poprvé setkali už ve školce, ovšem kapela se dala dohromady až v roce 2005. To se duo na londýnské škole Elliot, z níž vzešli mj. Hot Chip, Four Tet nebo Burial, setkalo s kytaristkou Bariou Qureshi a beaty ovládajícím Jamiem Smithem. Letos v dubnu vydali první singl Crystalized, v srpnu pak následovalo vlastními silami produkované album xx, nahráné netradičně v kancelářích vydavatelství XL. Na ní se hlasy Romy a Olivera za doprovodu na dřeň obnažených melancholických písniček proplétají – ale neprotínají – v pochmurných monolozích o lásce, sexu a samotě.

The xx se ve své hudbě otevřené přiznávají ke kytarovým 80's, aniž by sklouzli k retru, slyšet jsou ovšem i další inspirace. Vliv soulu a americké r’n’b se v minimalistických kompozicích střídá s elektro-popem a basem nasáklým dubstepem. Podivuhodně vyzrálý debut plný nenápadných hitů, se tak jen tak neoposlouchá a hřeje při cestě

Vstupenky v ceně 250 Kč jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream, ovšem pozor, pořadatelé upozorňují, že v současnosti je již vyprodáno přibližně z pětadevadesáti procent vyprodáno a po domluvě s kapelou se koncert ani přes zvýšený zájem do větších prostor přesouvat nebude.

The xx, Praha – Klub 007 Strahov, 4. 11. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Prudce-stoupajici-dreampopari-The-xx-zacatkem-listopadu-v-Praze~17~rijen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.