muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPrecedens slaví čtvrstoletí existence

6.3.2007 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: novinky

Bára Basiková

Bára Basiková

Neuvěřitelné čtvrtstoletí se pohybuje na hudební scéně skupina Precedens. Své výročí se rozhodla kapela oslavit 28. 3. v pražském Lucerna Music baru.

Historie skupiny spadá již do začátku osmdesátých let. Ústřední dvojice zakladatelů kapely - Marin Němec a Jan Sahara Hedl přibrali na pěvecký post Báru Basikovou, čímž vznikl jeden z nejtalentovanějších souborů tehdejší domácí hudební scény. Své nejlepší období skupina paradoxně prožívala ještě za minulého režimu. Do roku 1989 natočila čtyři alba, z nichž Doba ledová (1987) nebo Pompeje (1989) se řadí k tomu nejlepšímu v historii české rockové hudby. Během devadesátých let se z důvodu sólových projektů ústředních členů a také personálních změn uvnitř souboru vývoj kapely značně zastavil. O návrat na hudební výsluní se Precedens pokusil na začátku nového milénia, ovšem s Petrem Kolářem za mikrofonem a deskou Drž hudbu byla skupina přijímána hudebními fanoušky s rozpaky. Opravdový comeback se kapele povedl až s albem Aurora, kterou nazpívala opět Bára Basiková.

Precedens na koncertě v Lucerna Music Baru ješte doplní Lili Marlene, sólový projekt Martina Němce.

Lístky nabízí síť Ticketpro v ceně 165 Kč.

Precedens + Lili Marlene, Praha – Lucerna Music Bar, 28. 3. 07
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Precedens-slavi-ctvrstoleti-existence~06~brezen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.