Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Bára Basiková - Belleville

3.11.2013 | Autor: Lukáš NevolaSupraphon (49:00)
Bára Basiková se během své bohaté a pestré kariéry nezdráhala vstoupit na velmi různorodá žánrová pole, a i když výsledky zdaleka nebyly jednoznačné, jako interpretka vždy bezpečně obstála. Totéž platí i pro nové album Belleville, na které si počkala více než deset let.

Lze zaslechnout názory, že se zde Bára vrací do svých „zlatých“ osmdesátek - synteticky popová tvář desky, kterou vytvaroval autor hudby Václav Noid Bárta, ale používá i modernější postupy, a v tomto smyslu vyznívá zvuk nahrávky vlastně docela nadčasově. Působivě celistvé, chladné a odtažité vyznění je vedle naléhavého zpěvu protagonistky hlavní devizou kolekce.

Slabší je to se samotným materiálem - spíše nevýrazné melodie bez hitového náznaku (že by tohle byl zrovna u zpěvačky formátu Basikové koncepční záměr?) ve spojení s prázdně pseudopoetickými texty Jana Dvořáka zanechávají bohužel pocit honosně ztvárněných banalit bez potřebné pointy.

Zlatý hřeb: Vlci
Zní to jako: efektní, ale prázdný synth pop, který drží nad vodou silný hlas

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Bara-Basikova-Belleville~03~listopad~2013/

Komentáře

celkový počet: 1

Dušan  Belleville

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.