muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPeter Lipa vydá koncertní CD a DVD

17.3.2005 | Autor: Martin Zoul | sekce: novinky

Peter Lipa

Peter Lipa

foto: Roland Kanik

Slovenský hudebník Peter Lipa bude dalším z útěšně narůstající řady českých a slovenských muzikantů, kterým už vyšel záznam jejich živého vystoupení na DVD. Lipova nahrávka bude mít název Best Of Peter Lipa a kromě DVD vyjde tentýž materiál také na CD. Natáčení proběhne 23. března na koncertu v pražském Paláci Akropolis za účasti hostů jako jsou zpěvačka Jana Kirschner, kytarista Zdeněk Bína nebo hráč na foukací harmoniku Ondřej Konrád.

Peter Lipa považuje natáčení DVD za mimořádnou událost a v tiskové zprávě mluví o zodpovědnosti, se kterou přistupoval k výběru skladeb, které na zaznamenávaném koncertu zazní. "Napísal som playlist na ktorom je 25 pesničiek," říká Lipa a dodává: "Všetky sa na DVD určite nedostanú, to by muselo byť double, a to je trochu veľa. Ale chcem, aby sme si na tom koncerte všetky zahrali, aby mali aj moji hostia (...) dostatok priestoru a najmä preto aby som potešil tých, ktorý sa prídu pozrieť na môj historický večer."

Lipa je jedním z nejrespektovanějších slovenských hudebníků vycházejících z jazzové a bluesové tradice. Na své zatím poslední autorské desce Beatles In Blue(s) v tomto hávu zpracoval písně The Beatles, jejichž interpretace na zmíněném koncertu určitě zazní vedle jeho známých hitů jako Páni v najlepších rokoch či Maturantky. Záznam večera vyjde na podzim na značce Indies Records a část z něj odvysílá také Česká televize v rámci pořadu ČT Live.


Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Peter-Lipa-vyda-koncertni-CD-a-DVD~17~brezen~2005/

Komentáře

celkový počet: 1

Matus  DVD

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.