muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLetošní Other Music rozjedou Sofa Surfers, pak naváží Young Gods, Portico Quartet a The Ex

18.1.2011 | Autor: redakce | sekce: novinky

Sofa Surfers

Sofa Surfers

Ani v průběhu nadcházející sezóny nebude pražský klubový program ochuzen o sérii Other Music, která v Paláci Akropolis prezentuje zajímavé hudební projekty zastupující alternativu napříč žánrovým spektrem. První z letošních koncertů se shodou okolností ponesou ve znamení návratů. Ze všeho nejdříve se do Akropole vrátí nadžánrová rakouská formace Sofa Surfers, další koncerty pak uvedou švýcarské electro-rockové hvězdy The Young Gods, britské indie-jazzmeny Portico Quartet a nizozemské noise-punkery The Ex.

Sofa Surfers si za téměř patnáct let své existence získaly status jednoho z nejzajímavějších vývozních artiklů hudební scény našich jižních sousedů. Kapela vychází z trip-hopu, který mixuje s acid-jazzem, hip-hopem, dubem, ale i post-rockem, přičemž vedle své klasické tvorby se věnují také filmové hudbě na jedné nebo remixování na druhé straně. Do naší metropole se vracejí se stále aktuální deskou Blindside, kterou loni na jaře v Praze pokřtili. Koncert proběhne 5. února.


Ani The Young Gods nejsou pražskému publiku neznámými. Švýcaři, jichž se drží pověst jedněch z nejdůležitějších a nejvlivnějších evropských inovátorů na poli industriální a electro-rockové hudby si navrch v letošním roce připomínají rovné čtvrtstoletí své existence. Hlavním důvodem, proč se vracejí, ovšem je, aby představili svou novinkovou desku Everybody Knows, která jim vyšla v listopadu.  Young Gods v Paláci Akropolis vystoupí 18. února

Portico Quartet  balancuje na hraně anglického hudebního novátorství, jazzové invence a tvrdohlavosti indie scény. Kapela vytváří transovní hudbu jen s akustickými nástroji: basou, saxofonem a nekonvenčními perkusemi. Už za debut Knee Deep In The North Sea byli nominováni na Mercury Music Prize, na předloňské  desce Isla pak spolupracovali s producentem Johnem Leckie (The Stone Roses, Radiohead, Muse ad.). Do Prahy se vrátí rok po své premiéře, 25. března.

Nejvzdálenějším na časové ose je koncert nizozemských The Ex, chystaný na 12. duben. Přestože skupinu předloni po rovných třiceti letech opustil zakládající člen a zpěvák G.W. Sok, její činnost to neohrozilo a v čele s novým lídrem Arnoldem de Boerem nadále představuje s punkovými kořeny spjatou kvalitu oscilující napříč hudebními žánry, nezávislou na dobových trendech. Od svého vzniku v roce 1979 vydala kapela na 20 alb, nahrávala hudbu k filmům a modernímu tanci.  

Vstupenky na všechny zmiňované koncerty je možné zakoupit v Paláci Akropolis nebo předprodejní síti Ticketpro.

Other Music:


05/02 Sofa Surfers
18/02 The Young Gods
25/03 Portico Quartet
12/04 The Ex

* všechny koncerty proběhnou v pražském Paláci Akropolis
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Letosni-Other-Music-rozjedou-Sofa-Surfers-pak-navazi-Young-Gods-Portico-Quartet-a-The-Ex~18~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.