přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníEva a Vašek si na Říp pozvali zajímavé zahraniční hosty

31.12.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Eva a Vašek

Eva a Vašek

Legendární dvojice Eva a Vašek, nejvýznamnější akvizice největšího domácího indie labelu Česká muzika, připravuje na tři poslední květnová odpoledne sérii velkých koncertů v Krabčicích pod horou Říp. Tam si také při příležitosti dvacátého jubilea své spolupráce pozvala několik zajímavých hostů ze zahraničí.

Z Rakouska přijede pětičlenný dechový orchestr Böhmischen Blasmusik, který má ve svém repertoáru řadu skladeb od českých autorů, a lidová hudba Petra Kratochvíla. Na pódiu se představí také italský zpěvák Davide Mattiolli, jenž před časem spolupracoval s Michalem Davidem na projektu DaMiChi, a americká country zpěvačka Amanda Deatsch, která již s dvojicí absolvovala podzimní turné.

Nouze nebude ani o české hosty, mezi kterými nebude chybět legendární dechový orchestr Moravanka, písničkář Honza Nedvěd, cimbálová muzika Hudci z Kyjova či saxofonista Pepíno Kolář, jehož organizátoři koncertů označují za nejprodávanějšího instrumentalistu v Evropě.

„Velká plocha pod Řípem je travnatá a nebudou na ní žádné židle ani lavice. To neznamená, že musíte celý koncert stát. Naopak! Pro Vás to musí být piknik! Nezapomeňte si tedy sebou vzít nějakou deku, možná i skládací židličky. A něco na hlavu proti sluníčku. Musíme všichni věřit, že bude hezky! Koncerty se ovšem konají za každého počasí. Prosíme, připravte se i na to, že bude chladno a třeba i pršet. Takže nezapomeňte i na teplejší oblečení, deštníky a pláštěnky,“ doporučují pořadatelé, kteří pro fanoušky vypraví i zvláštní autobusy z více než sedmdesáti měst, letadla z Brna a Ostravy a vlaky z Prahy.

Vstupenky je možno zakoupit za 250 Kč v knihkupectvích jako součást speciálního setu, který se obsahuje také DVD a knihu Marie Formáčkové Cesta na Říp. Kapacita každého z koncertů je omezena na 35 tisíc návštěvníků.

Eva a Vašek, Krabčice – přírodní areál, 29. – 31. 5. 09


>> Eva a Vašek - Cappucino (youtube.com)

Tento článek byl součástí série Silvestr 2008
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Eva-a-Vasek-si-na-Rip-pozvali-zajimave-zahranicni-hosty~31~prosinec~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.