muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní(Deep) Decline opět koncertují

8.12.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Prosincové Free Mondays v Roxy

Prosincové Free Mondays v Roxy

Pondělní Free Mondays v pražské Roxy se tentokrát ponesou v duchu revivalu The Cure a Depeche Mode. Svůj koncert zde odehraje kapela Deep Decline.

Deep Decline původně vznikli v roce 1990 jako revival slavných The Cure. Po čtyřech letech se rozhodli pro zcela převratný tah. Nejen že zkrátili svůj název na Decline, ale na svých koncertech začali hrát pouze své vlastní skladby. Zprvu se tah kapele vymstil, protože o zájem o koncerty začal pomalu upadat, což mělo za následek až rozpad kapely. Po nějaké době se ale kapela dala znovu dohromady, na postu zpěváka se nově objevil Andrzej Palec (nyní působící ve skupině Roe-Deer) a Decline začali své fanoušky nabírat zpátky.
V roce 1997 nahradil Andrzeje nový zpěvák Luděk Fiala a rok na to kapela za producentského dohledu Jana P. Muchowa vydala své první album Podzim. Nejznámější skladby kapely však vznikly až o dva roky později, tehdy éterem rádií často rotovaly písně Až budu velkej a Den se otočí.
V roce 2001 Decline neunášejí další názorové rozpory ve skupině a rozpadají se. Ještě téhož roku v listopadu ale bývalí členové kapely k desátému výročí od svého založení uspořádali vzpomínkový koncert Deep Decline – The Cure revival. Od té doby takto takto pro svou radost občas koncertují, tentokrát na staré časy zavzpomínají pouhý měsíc po svém výročním koncertu na pondělních Free Mondays v Roxy. A dokonce představí i několik svých nových skladeb. Že by velký návrat?

Po koncertu vystoupí Depeche Mode DJs, kteří v klubu alespoň částečně navnadí na beznadějně vyprodaný lednový koncert Depeche Mode v pražské Sazka Areně a na červnové vystoupení v Bratislavě.

Deep Decline, Praha – Roxy, 12. prosinec 05
Vstup zdarma
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Deep-Decline-opet-koncertuji~08~prosinec~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.