muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníBritská acid-jazzová úderka Red Snapper na Music Infinity

1.1.2008 | Autor: redakce | sekce: novinky

Red Snapper

Red Snapper

foto: myspace.com/redsnapperofficial

Pražský Palác Akropolis uvítá 25. ledna, v rámci projektu Music Infinity, anglickou skupinu Red Snapper. Její neortodoxní pojetí jazzu zasahující do funku, hip hopu či taneční hudby jí v 90. letech získalo pověst koncertní senzace a v éře samplování byly jejich živé koncerty na klubové scéně velkým unikátem.

Trio se v roce 2002, po čtyřech vydaných albech, rozešlo za svými soukromými projekty a jejich příznivci se museli spokojit jen výběry rarit či remixů. Sny o návratku Red Snapper se naplnily loni v červnu, kdy kapela oznámila, že se znovu sešla v původní sestavě a pracuje na nových písních i koncertním repertoáru.

Jazzoví instrumentalisté Ali Friend (basa), David Ayers (kytara) a Rich Thair (bicí) se nikdy nebáli zkoušet nové cesty. Škatulky u nich ale nikdy moc nefungovaly, Red Snapper vždy do své hudby otiskli něco svého a originálního mimo rámec směrů a žánrů.

Red Snapper, Praha - Palác Akropolis, 25. 1. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Britska-acidjazzova-uderka-Red-Snapper-na-Music-Infinity~01~leden~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.