Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSérie Music Infinity v březnu nabídne Hidden Orchestra a Tape (+ soutěž)

22.2.2011 | Autor: redakce | sekce: novinky
Rovnou dva koncerty z cyklu pražského Paláce Akropolis Music Infinity připadají na letošní březen. Hned v úvodní večer měsíce se na žižkovském pódiu představí skotská instrumentální čtveřice Hidden Orchestra a 18. března na ni naváže švédský projekt Tape.

Hidden Orchestra míchají současný volnomyšlenkářský jazz s atmosférickým post-rockem a filmovou hudbou a jejich živelné koncertní vystoupí staví na kombinaci klasických jazzových instrumentů se sofistikovanou elektronikou a dvou bicích. Z muzikální poctivosti jazzu ale vydestilovali něco zcela unikátního. Ostatně mozek projektu Joe Acheson za své inspirátory prohlašuje tak odlišné hudebníky jako jsou Aphex Twin, Claude Debussy, Radiohead, Squarepusher, Madlib nebo jazzový bubeník Gene Krupa. Hidden Orchestra patří mezi největší hudební objevy loňského roku a za svoje loňské debutové album Night Walks si vysloužili srovnání s Jaga Jazzist nebo The Cinematic Orchestra.


Trio Tape ze Stockholmu své svůdné instrumentální kompozice staví na fascinaci folkem. Jejich záběr je ale mnohem širší – v hudbě Tape můžete slyšet také ambient nebo minimalismus. Multiinstrumentalisté Tomas Hallonsten a bratři Andreas a Johan Berthlingové spolu hrají od roku 2000 a jejich desky vychází na kultovní severské značce Häpna. Čerpají přitom z širokého spektra elektronických a akustických nástrojů, s nimiž vytváří unikátní zvukové novotvary nejčastěji připodobňované k dalším těžko zařaditelným experimentátorům jakými jsou Faust nebo Fennesz. Letos na jaře vyjde jejich už páté album Revelationes.

Oba večery zahájí domácí předskokané, jimiž v případě Hidden Orchestra bude skupina Med a u Tape dvojice SouSedi. Vstupné je v obou případech shodné – 240 Kč v předprodeji nebo 299 Kč na místě.

Hidden Orchestra, Praha – Palác Akropolis, 1. 3. 11
Tape, Praha – Palác Akropolis, 18. 3. 11
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Serie-Music-Infinity-v-breznu-nabidne-Hidden-Orchestra-a-Tape~22~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.