muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníBobby Womack, Plan B, Blur i Muse, to jsou vítězové letošních Q Awards

24.10.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

VIDEO: Bobby Womack - The Bravest Man In The Universe


V komorním prostředí jedné z londýnských hospod vyhlásil britský hudební magazín Q výsledky svých výročních hudebních cen.

Zatímco nejlepším albem uplynulého roku bylo vyhlášeno Bravest Man In The Universe amerického zpěváka Bobbyho Womacka, který se už přes čtyřicet let drží na bluesové a soulové špici, titul skladby roku získala Ill Manors o dvě generace mladšího rappera Plan B.

Objevem roku se stali psychedeličtí popaři Django Django, videoklipem roku Disconected kapely Keane, nejlepším sólovým umělcem zpěvačka Emeli Sande, nejlepší koncertní kapelou Blur a světově nejlepší kapelou byla vyhlášena trojice Muse.

Vedle obligátních kategorií bilancujících poslední měsíce Q tradičně rozdalo také několik dalších cen určených hlavně osobnostem a kapelám, které se zapsaly do hudební historie. Radovat se mohou Pulp, Manic Street Preachers, Dionne Warwick, Underworld, Dexys, Johnny Marr, ale i zástupci mladší generace. Cenu za „ducha nezávislosti“ získala kytarovka The Cribs a idolem byl vyhlášen frontman The Killers Brandon Flowers.

Přehled výsledků:

Album roku:  Bobby Womack – Bravest Man In The Universe
Skladba roku: Plan B – Ill Manors
Videoklip roku: Keane - Disconnected
Objev roku: Django Django
Nejlepší sólový umělec: Emeli Sande
Nejlepší koncertní kapela:  Blur
Světově nejlepší interpret současnosti: Muse
Q Classic Song: Dionne Warwick – Walk On By
Q Spirit Of Independence: The Cribs
Q Innovation In Sound: Underworld
Q Inspiration: Pulp
Q Icon: Dexys
Q Classic Album: Manic Street Preachers – Generation Terrorists
Q Hero: Johnny Marr
Q Idol: Brandon Flowers
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Bobby-Womack-Plan-B-Blur-i-Muse-to-jsou-vitezove-letosnich-Q-Awards~24~rijen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.