přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníBoban i Marko Marković Orkestar se vrátí opět v dubnu

30.12.2008 | Autor: PR | sekce: novinky

Boban i Marko Marković Orkestar, Brno, 1. 11. 07

Boban i Marko Marković Orkestar, Brno, 1. 11. 07

foto: Zuzka Balounová

Boban i Marko Marković Orkestar, nejuznávanější srbská dechová kapela posledních let, opět míří do České republiky. Zahraje 7. dubna v pražském Divadle Archa a 8. dubna v brněnském klubu Fléda.

Balkánskou dechovku představil, především západnímu obecenstvu, režisér Emir Kusturica ve filmech Underground, Dům k zavěšení, Arizona Dream či Černá kočka, bílý kocour. Největší hity ze zmíněných filmů tvoří i součást repertoáru skupiny. Sám Boban Marković kromě svého orchestru vystupoval např. s The Klezmatics Franka Londona a projektem Brotherhood of Brass.

Ohledně faktografických údajů je třeba také napsat, že Boban i Marko Marković Orkestar nezůstává na jednom místě: na posledních koncertech zní například skladby z filmu Guča!, kde hrál Marko hlavní mužskou roli a zároveň složil část hudby. Guča! je film režiséra Dusana Miliće spoluprodukovaný Emirem Kusturicou, který měl premiéru na letošním Berlinale. Film je milostným příběhem Romea a Julie na proslulém festivalu balkánské dechovky v srbské Guče, kde sám Boban Marković několikrát získal titul „nejlepší trumpetista“ a Orkestar „nejlepší orchestr“.

Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích..

Boban i Marko Marković Orkestar, Praha – Divadlo Archa, 7. 4. 09
Boban i Marko Marković Orkestar, Brno - Fléda, 8. 4. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Boban-i-Marko-Markovi-Orkestar-se-vrati-opet-v-dubnu~30~prosinec~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.