muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníAli Campbell do Prahy doveze hity UB40

9.12.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Ali Campbell (UB40)

Ali Campbell (UB40)

Už se občas se stává, že se úspěšná skupina rozpadne na dvě části a obě koncertují pod tímtéž názvem. Je to i případ legendární britské reggae kapely UB40. Její jádro se po odchodu zpěváka Aliho Campbella rozhodlo pokračovat, načež ale někdejší lídr začal vystupovat pod hlavičkou Ali Campbell's UB40. A právě druhá zmiňovaná „verze“ zkraje příštího roku dorazí do Prahy.

21. 12. - update: koncert zrušen

UB40 se na vrcholu nejen reggae, ale i mainstreamu, drželi takřka po celá 80. a 90. léta. Zřejmě největším paradoxem ale je, že jejich komerčně nejúspěšnějšími písněmi byly coververze:  Red Red Wine (Neil Diamond), I Got You Babe (Sonny a Cher), I Can't Help Falling In Love With You (Elvis Presley) a Baby Come Back (Equals).

Ali Campbell se původní UB40 rozhodl opustit začátkem roku 2008. Stalo se tak po třiceti letech a zároveň několik měsíců poté, co mu vyšlo sólové album Running Free. Loni na něj navázal další sólovkou Flying High a letos v říjnu pak ještě kolekcí coververzí Great British Songs.  

Koncert proběhne 19. ledna v pražské Incheba Areně a dá se očekávat, že na něm Campbell zrekapituluje obě etapy svého hudebního života. Berte nebo ne.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro za 780 Kč.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Ali-Campbell-do-Prahy-doveze-hity-UB40~09~prosinec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.