Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníXavier Baumaxa, České Budějovice, 6. říjen 06

10.10.2006 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: živě
Litvínovský král úchylů Xavier Baumaxa si v pátek udělal výlet na jih. Ne proto, aby vystavil své rameno s vytetovanou růží a nápisem Generation Terrorists slunečním paprskům a sbalil na něj pár turistek. Nevěříte? Pojďte se mnou a já vám udělám jasno.
Jižní krajinou byla myšlena českobudějovická kotlina, kde se blízko řeky Malše nachází hudební klub Velbloud. Ten k sobě 6. října pozval beatboxera a kytaristu z dalekého Litvínova, který propaguje buranství, skládá písničky na záchodě a překvapivé rozuzlení nostalgické básně rád transformuje třeba do věty: "..a v prostoru za popelnicema jí tam vo***al p***l". Že se jedná o Xaviera Baumaxu vám snad nemusím připomínat, když si celá republika rapuje Ozajstný hip-hop a diskutuje o problémech týkajících se jeho Penisu. Nemám pravdu, vy draci?
Ale vraťme se do přecpaných útrob klubu Velbloud. Koncert Xaviho a jeho dvou kumpánů začal skladbou Ozajstný hip-hop něco po deváté. Zazněly osvědčené Pažitky, Farář, Parapety, Kultura je plná kultů a mnoho dalších písniček z alb Buranissimo forte a Fenkám. Největší salva potlesku byla zaznamenána při prvních tónech skladby Penis (což skvěle potvrzuje fakt, že budějovické publikum Xaviera Baumaxu dobře zná a jeho show s prvky vokální nymfomanie si opravdu umí užít). Celý koncert se mi zdál o něco málo klidnější než minule a Xavi své nebezpečné komunikační tendence směřované k publiku tentokrát ventiloval pouze na jedné usměvavé blondýnce. Škoda? Možná. Nebuďme zlomyslní. I tak bylo na co koukat. A následná afterparty trvající do časných ranních hodin skvělý dojem z koncertu ještě umocnila, v některých případech možná i lehce přemazala, ale to nemá s hudbou co dočinění.
Suma sumarum? Jediná věc, která by se dala téhle akci vytknout, je malá kapacita klubu Velbloud, který samozřejmě není nafukovací. Bez rezervace vstupenek byla šance vtěsnat se dovnitř téměř nulová. A nechat si ujít koncert Xaviera Baumaxy (slušně řečeno) opravdu zamrzí.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Xavier-Baumaxa-Ceske-Budejovice-6-rijen-06~10~rijen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.