Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníKorn + Bethrayer + Love and Death, Ostrava, 17. 6. 13

20.6.2013 | Autor: Tomáš Babůrek | sekce: živě
Koncert kapely Korn v ostravské ČEZ Aréně byl jednou z mála nefestivalových zastávek na jejich letošním turné. Významným symbolem této koncertní šňůry byl návrat původního kytaristy skupiny Briana „Head“ Welche, který se podílel i na nahrávání chystané desky.

Celý večer otevřela Welchova sólová kapela Love and Death, která začátkem roku vydala své první album. Svým energickým vystupováním se jí podařilo strhnout pozornost publika, jež si její krátký, ale nabitý set užilo naplno. Ostravské publikum bylo Welchem označeno za jedno z nejlepších a nejšílenějších obecenstev z celého turné.

Druhou vystupující kapelou byli kojetínští Bethrayer. Ti však nebyli posluchači přijati natolik vřele, jako Love and Death. Kapela se snažila předat alespoň část své energie publiku, ale díky monotónnosti skladeb se zájem obecenstva postupně ztrácel a před poslední skladbou začal dav nedočkavě křičet „Korn! Korn! Korn!“.

Čekání na hlavní hvězdy večera bylo poněkud delší, než je obvyklé, nicméně krátce před desátou hodinou na pódium vešla kapela, jež před dvaceti lety pomohla zformovat nový trend metalové hudby, tzv. nu-metal, který ovlivnil spoustu současných metalových formací. Korn otevřeli koncert hitem Blind z debutového alba, který způsobil v kotli pod pódiem absolutní peklo. Nadšení fanoušků neutuchalo ani během zbytku setlistu nabitého největšími hity. Zazněly jak klasické skladby z prvních dvou nahrávek, tak i singly jako Here To Stay, Dead Bodies Everywhere nebo dubstepem říznutý Narcissistic Cannibal, které naprosto rozhýbaly publikum, jež si užívalo každou vteřinu vystoupení a zpívalo s Jonathanem Davisem z plných plic.

Na kapele samotné bylo vidět, že návrat Briana Welche byl hybnou sílou, která jí dodala spoustu energie a chuti vystupovat. Všichni hudebníci si vystoupení užívali plnými doušky, sršela z nich pozitivní energie. Korn rozdávali úsměvy na všechny strany a celé vystoupení tak působilo upřímným dojmem.

I přes to, že návštěvnost koncertu byla menší než při jejich posledním ostravském vystoupení v roce 2008, atmosféra byla nabitá energií jak ze strany diváků, tak ze strany hlavní hvězdy večera. Zajímavé bylo věkové rozvrstvení publika, od pre-pubescentů, kteří se na zlatou éru Korn nepamatují, až po fanoušky, jež kapelu poslouchají od samotných začátků. Nyní nezbývá nic jiného, než čekat na vydání nového alba a další koncertní šňůru, na které Korn určitě Českou republiku nevynechají, jelikož si naše fanoušky oblíbili a ti si jejich vystoupení určitě nenechají ujít.

Korn + Bethrayer + Love and Death, Ostrava - ČEZ Aréna, 17. 6. 13

Setlist:

Blind
Ball Tonque / It Takes Two / Lodi Dodi
Twist
Chi
Falling Away From Me
Narcissistic Cannibal
Dead Bodies Everywhere
Coming Undone
Did My Time
Shoots And Ladders / Somebody Someone
Here To Stay
Helmet In The Bush
No Place To Hide
Need To
Lies
Another Brick In The Wall
Get Up!
Got The Life
Freak On A Leash
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/KornBethrayerLove-and-Death-Ostrava-17-6-13~20~cerven~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.