Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyPrvní zahraniční jména Grape festivalu: indie rockoví Klaxons a dubstepová hvězda Flux Pavilion

7.2.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Píšťanský hudební festival Grape představuje první jména svého letošního line-upu. Z Británie přijedou indie rockoví Klaxons a hvězda dubstepu Flux Pavilion. Slovenskou a českou scénu budou zastupovat například Le Payaco, Korben Dallas, Fiordmoss nebo The Prostitutes.

Skupinu Klaxons asi netřeba fanouškům britské scény moc představovat. Držitelé prestižní ceny Mercury Prize za své debutové album Myths of the Near Future, se už představili na Slovensku před čtyřmi lety. „My se sice vždy snažíme přivážet kapely, které u nás ještě nehráli, ale Klaxons máme rádi, vydávají nové album, které chtějí představit svým fanouškům na Slovensku a tak naše dohoda byla velmi rychlá. Jejich koncerty jsou vždy velkou show,“ říká organizátor Ján Trstenský. Klaxons vydávají na jaře své třetí řadové album a tak se mohou návštěvníci Grape festivalu kromě hitů Golden Skans, Echoes nebo It's Not Over Yet, těšit i na nové skladby této londýnské skupiny.

Dubstepový producent a DJ Joshua Kierkegaard G. Steele, vystupující pod jménem Flux Pavilion, patří k nejvýznamnějším představitelům britské taneční scény. Svou kariéru začal v roce 2008, později se stal i spoluzakladatelem labelu Circus Records. Jeho prvním velkým hitem byla skladba Bass Cannon a v posledních letech se zviditelnil zejména spoluprací s Major Lazer či Example. Na nejnovějším singlu s názvem Steve French se spolupodílel hvězdný Steve Aoki. Joshua je známý také remixy skladeb od Freestylers, MIA, Dj Freshe nebo Skrillexe. Flux Pavilion získal v roce 2012 nominaci na BBC Sound a momentálně je pevně etablovaný a uznávaný producent. Návštěvníci si jeho vystoupení budou moci vychutnat v pátek večer.

Zahraniční jména v programu doplní jedna z nejlepších slovenských kapel Le Payaco, která připravuje nové album, stále populárnější trio Korben Dallas, taneční Malal a mladý talent Martina Javor. Česká scéna bude zastoupena kapelami Fiordmoss, The Prostitutes, Tichonov nebo No Distance Paradise.

Další jména budeme doplňovat postupně, ze zahraničí přibude ještě zhruba deset interpretů a z domácí a slovenské scény ještě představíme minimálně dalších třicet účinkujících“, doplňuje Ján Trstenský.

Pátý ročník Grape festivalu se bude konat 15. - 16.8.2014 na píšťanském letišti.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Prvni-zahranicni-jmena-Grape-festivalu-indie-rockovi-Klaxons-a-dubstepova-hvezda-Flux-Pavilion~07~unor~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.