Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPrago Union se po roce vrací do Ostravy

22.1.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Ostravský Barrák přivítá po roce opět již téměř kultovní českou kapelu Prago Union. Její vystoupení se zde odehraje v pátek 24.1. od 21 hodin.

Skupinu Prago Union založili roku 2002 dva bývalí členové skupiny Chaozz - rapper Kato (dříve Deph) a DJ Skupla. Na koncertech vypomáhal MC Děděk (dříve 6 polnic) a DJ Bufe.

V roce 2005 vydalo Prago Union první vinyl singl Gold Chain Mew-Zick II / Verbální atentát, a později i debutové album HDP – Hrubej domácí produkt, na kterém se objevili i zahraniční hosté, jako Masta Ace, Planet Asia, EdO G, KutMasta Kurt a Dendemann. Videoklip na skladbu Zvyřátka byl oceněný na Golden Awards ve Švýcarsku. Po sérii koncertů HDP se kapela postupně vytrácela z dosahu fanoušků a jediné, co se kolem ní vznášelo, byly různé fámy ohledně nalomeného zdraví a pohnutých osudů členů kapely.

Všechny tyto fámy byly vyvráceny, když kapela v roce 2010 vydala své 5 let očekávané druhé album Dezorient Express. To bylo kritiky velmi dobře přijato, a získalo cenu Anděl v kategorii Hip hop & r'n'b. S vydáním desky kapela vyrazila na turné, na kterém od května do prosince 2010 stihla 53 koncertů, na kterých hrála pro více než 50.000 lidí. V listopadu 2010 měl pak premiéru projekt Prago Union s živou kapelou Livě Band. V této sestavě koncertují dále a mezi poslední úspěchy kapely lze zařadit i letošní nominaci na cenu Apollo. Společně s živou kapelou Prago Union vystoupí i v pátek v klubu Barrák. Akce začíná v 21 hodin a vstupenky je možné pořídit za 190,- Kč v předprodeji v klubu a v hudebninách pod klubem. Na místě bude vstupné stát taktéž 190,- Kč. Vstupenky jsou k dispozici také prostřednictvím sítě Eventim, kde je však cena navýšena o poplatky.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Prago-Union-se-po-roce-vraci-do-Ostravy~22~leden~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.