Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyNouvelle Prague obdržel ocenění YMCA i v letošním roce, předprodej delegátských pasů zahájen

16.6.2015 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Nouvelle Prague, který hned po svém premiérovém ročníku získal v roce 2014 ve Velké Británii ocenění Yearly Music Convention Awards (YMCA) „Best New Showcase“, získal toto významné ocenění profesionálů hudebního průmyslu i letos. V hlasování odborné hudební veřejnosti, která se v květnu zúčastnila významného The Great Escape Festivalu v anglickém Brightonu, zvítězil Nouvelle Prague v kategorii „Best Delegates Bar“. Současně byl nominován i v kategorii Best Convention Centre, Delegates Bar. Současně byl nominován i v kategorii „Best Convention Centre“, kde však v užší nominaci tří festivalů zvítězil nizozemský festival Eurosonic. Kompletní seznam kategorií, nominovaných i vítězů najdete na www.greatescapefestival.com.

Letošní hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7. listopadu 2015 v prostorách pivovaru Staropramen. Registrace delegátů na letošní Nouvelle Prague teprve začíná, již nyní jsou však známa jména dvou významných zahraničních delegátů. Prvním z nich je Philipp Jacob-Pahl, ředitel agentury Landstreicher Booking z německého Kolína nad Rýnem. V minulosti pracoval ve známé agentuře a. s. s. concerts v Hamburku. Pracuje s umělci jako jsou například Woodkid, Milky Chance, Juli, James Vincent McMorrow, We Were Promised Jetpacks a Tindersticks. Z Velké Británie potvrdil svoji účast významný londýnský promotér Joe Schiavon, který donedávna pracoval pro Transmission Music Group a dnes pracuje pro společnost Global Live. Za svojí dosavadní kariéru v oblasti pořádání koncertů spolupracoval se jmény jako například Mumford and Sons, Two Door Cinema Club, Frank Turner, Foals, Echo and the Bunnymen, We Are Scientists, Pete Doherty a Klaxons. Podílí se na vytváření programu několika festivalů ve Velké Británii a nedávno začal pracovat také na bookingu umělců pro festival Glastonbury.  

Současně s oznámením prvních jmen delegátů jsou známy také základní obrysy letošní konference Nouvelle Prague určené především hudebním profesionálům. Konference bude oproti minulosti rozšířena, ke každému dni bude přidán jeden programový slot. Kromě již tradičních panelových diskusí uvede Nouvelle Prague v roce 2015 do života také nový formát pracovního semináře, kde budou odborníci společně s účastníky diskutovat na poněkud úžeji vymezené téma, což umožní daleko větší interakci a výměnu zkušeností. V rámci konference se objeví již osvědčené, ale stále živé stálice jako je například panel věnovaný každoročnímu shnrnutí vývoje v oblasti živé hudby na domácím trhu s názvem Highway 2015 Revisited, dále pak panely věnované problematice festivalového trhu, bookingu umělců pro živá vystoupení ve střední Evropě a v neposlední řadě také panel věnovaný problematice uplatnění hudebních umělců na globálním trhu. Zcela nově se mezi diskutovanými tématy objeví Marketing na sociálních sítích a problematika ticketingu a cashless řešení hudebních akcí. Skladba dalších panelů bude brát v úvahu i preference přihlášených delegátů.

Dnešním dnem je také uvolněn předprodej delegátských pasů. Po registraci na www.nouvelleprague.com je možné do 30. 6. 2015 zakoupit dvoudenní delegátský pas za zvýhodněnou cenu 990,- Kč. Od 1. 7. do 30. 9. bude cena 1 190,- Kč, od 1. 10. do 4. 11. zaplatí delegáti za pas 1 390,- Kč, při zakoupení na místě v den konání konference pak 1 500,- Kč.

Další informace o programu budou zveřejňovány průběžně. Prodej vstupenek na festivalovou část bude zahájen 1. 9. 2015.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Nouvelle-Prague-obdrzel-oceneni-YMCA-i-v-letosnim-roce-predprodej-delegatskych-pasu-zahajen~16~cerven~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.