Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNechte se ve festivalovém klipu spálit žárem Slunce nad Přeštěnicí

4.6.2015 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

VIDEO: Slunce nad Přeštěnicí - Covers For Lovers a hosté


Videoklip k festivalové písničce Slunce nad Přeštěnicí je na světě. K patnáctému výročí založení festivalu nahrála skupina Covers For Lovers společně s dalšími zpěváky festivalovou hymnu, ke které v těchto dnech vznikl videoklip. Text písničky vymyslel Aleš Uhlíř a hudbu složil Billie Joke.

Kromě jmenované skupiny si v písničce zazpívali a ve videoklipu zahráli zajímaví hosté: frontman kapely Zákazáný ovoce Pišto, Sváťa Šváb z Totálního nasazení, zpěvačka Sabina Křováková, Kupík z milevské party Ticho de pre Cupé Band, Pali z punkové skupiny Absolutní všechno, festivalový produkční a muzikant Pepa Kašpar Anna Pintová z mladých a neklidných The Needs, Janeda z The Despaires a Aneta Samcová a. Většinu záběrů a samotný střih videa má na svědomí Filip Kašpar.

Název skladby odkazuje na logo festivalu a pohodovou a rodinnou atmosféru přeštěnického festivalu. Ve videoklipu uvidíte archivní záběry z minulých ročníků, krásnou jihočeskou krajinu a scény z natáčení v hudebních studiích v Nové Vsi u Kralup a v Milevsku. „Vznik písničky stejně a vytvoření videoklipu byl velice rychlou a spontánní záležitostí s nulovým rozpočtem,“ vysvětluje produkční festivalu Josef Kašpar a dodává: „O to víc je třeba ocenit přístup všech účinkujících a především členů kapely Covers For Lovers.“

Slunce nad Přeštěnicí je nekomplikovanou přímočarou melodickou písničkou, kterou sice může strhat lecjaká pseudokritika, ale jen proto, že nezná všechny souvislosti a příběhy tohoto festivalu.

O tom ostatně vypovídá jeden ze facebookových statusu manažera a festivalového fanouška Ondry Nečase: „Žádný jiný festival mi neučaroval jako on a žádný jiný mi nepřinesl to co on… Párty, lásky, zklamání, radosti, kapely, práci i poznání… Malý festival s velkým srdcem!“

Slunce nad Přeštěnicí vychází i na festivalovém kompilačním CD, který získá prvních tisíc návštěvníků zdarma ke své vstupence při vstupu na festival. Kompilace obsahuje vedle méně známých kapel také písničky skupin Vypsaná fiXa, Wohnout, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, Pub Animals a další.

K písničce se váže řada zajímavostí. Tou hlavní je nekonečný spor o název Přeštěnice. Místní obyvatelé mluví o „té“ Přeštěnici, zatímco návštěvníci festivalu se shodují s tvrzením jazykového ústavu, že jsou to „ty“ Přeštěnice. Ve skladbě se šalamounsky objeví obě varianty.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Nechte-se-ve-festivalovem-klipu-spalit-zarem-Slunce-nad-Prestenici~04~cerven~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.