Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyJednou trefou na Sziget! - soutěž pro kapely o hraní na festivale

22.2.2015 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Na maďarském festivalu Sziget, který loni získal prestižní ocenění Best Major Festival na Evropských festivalových cenách, uslyšíme letos živě také české a slovenské kapely. Které to budou, o tom rozhodne v prvním kole porota, ve druhém pak posluchači Rádia 1 v Česku a Rádia_FM na Slovensku a nakonec ve finále kapely zahrají živě na třech koncertních večerech ve třech městech. Ty se uskuteční 4. května v bratislavském KC Dunaj, 5. května v pražském Roxy a 6. května na brněnské Flédě.

Pořadatelé upřesňují podmínky: „Soutěže se mohou účastnit interpreti/tky mající trvalý pobyt v ČR nebo SR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75%. Zda se jedná o začínající talenty nebo zavedené kapely s řadou vydaných alb pro nás není důležité. Podstatné je vybrat do finálových kol kapely, která obstojí na festivalu, kde hrají ty největší mezinárodní hudební hvězdy.“  

Průběh soutěže:

1. kolo – Interpreti / kapely se mohou do soutěže přihlásit nejpozději do 8. 3. 2015. Na email musí zaslat odkaz na 1 vlastní skladbu uloženou na serveru YouTube či SoundCloud. Porota do 15. 3. 2015 vybere 6 kapel z každé země, které postoupí do 2. kola soutěže.

2. kolo – V druhé polovině března (tj.  16. - 31. 3. 2015) bude soutěž pokračovat v partnerských rádiích. O vítězi dané země (jeden vítěz z ČR a jeden ze SR) rozhodnou posluchači rádií. Vítěze pro ČR vyberou posluchači Radia 1, vítěze Slovenska pak posluchači Radio FM, a to nejpozději do 1. 4. 2015. Na základě výběru poroty bude vybrána jedna kapela, která postoupí přímo do finále.

3. kolo  FINÁLE – V týdnu od 4. - 10. května čekají vybrané 3 kapely koncerty ve 3 městech – 4. 5. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5. 5. v Praze ROXY a 6. 5. v Brně - FLÉDA. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Brně v klubu Fléda.

Časový harmonogram:
- zasílání přihlášek do 8. 3. 2015 – uzávěrka
- 9. 3. - 15. 3. 2015 – porota vybere 6 kapel z každé země, které postupují do 2. kola
- 16. 3. - 31. 3. 2015 – soutěž v 2. kole pokračuje v partnerských rádiích, hlasují posluchači
- 1. 4. 2015 – ohlašování vítězů 2. kola - 1 vítěz z ČR, 1 ze Slovenska + 1 kapela dle výběru poroty
- koncerty v květnu 2015 - 4. 5. koncert v Bratislavě v KC Dunajská, 5. 5. v Praze v klubu ROXY  a finále 6. 5. v Brně v klubu Fléda, kde bude oznámen vítěz celé soutěže

Více informací k soutěži:
http://www.szigetfestival.cz/news/jednou_trefou_na_sziget.625.html

Aftermovie loňského ročníku festivalu Sziget
https://www.youtube.com/watch?v=k_JqgPOJBpA
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Jednou-trefou-na-Sziget-soutez-pro-kapely-o-hrani-na-festivale~22~unor~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.