Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníHudebník a výtvarník Miloš Vacík chystá autorskou knihu Pod hvězdami

1.6.2015 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

VIDEO: Miloš Vacík – Pod hvězdami


Pod hvězdami je první kniha Miloše Vacíka, hudebníka, perkusisty a výtvarníka. Kniha od autora známého spíše svými hudebními výlety a nahrávkami inspirovanými Brazílií, Kubou, či Afrikou. Miloš však na svých četných cestách po světě čerpal nejen hudební inspiraci, ale také výtvarné cítění a celkovou atmosféru jednotlivých zemí.

Tato kniha snoubí autorovy lásky do jednoho propojeného celku. Texty, jakoby z tisíce a jedné noci, ilustrace vzdáleně inspirované dávnými kolorovanými dřevořezbami. Kniha Pod hvězdami, má podtitul Povídky z pouště a moře. V těchto extrémních krajinách se odehrávají záblesky bajek života zvířat, lidského snažení, věčného hledání, to vše z výšek pozorované nebeskými světly, chladně a nepovšimnutě.

Z hvězd, planet a komet, po tisíce let sledovaných pozemskými tvory v obdivu i pokoře, jsou nezaujatí svědkové, kteří jsou sami o sobě důkazem toho, že v nebeských výšinách plyne čas jiným tempem. Texty se vine, jako jemná červená nitka, konfrontace pozemského jepičího snažení, s pomalým tokem nebeským. V knize najdete pětatřicet povídek a sedmatřicet celostránkových barevných ilustrací.

Texty o hledání, naději, bolesti i prchavém štěstí, smutku a touze. S hlavou zvednutou k obloze, v očích věčné otazníky. Ale hudebník se ve Vacíkovi přeci jen nezapře, a tak jako nedílná součást knihy vychází i cd s hudbou, nahranou a složenou přímo k textům. Hudba, která může prohloubit dojem a unést čtenáře do krajin fantazie, vesmíru, šumu pouštního větru a vln. Spoluautor hudby je legendární český hudebník a performer, Alan Vitouš. Spolu s Milošem a Alanem, na hudbě spolupracovali – řecká zpěvačka Athina Langoska, klarinetový kvartet Clarinet Factory, člen Slunečního orchestru, Aleš Kudela. V knize se tak Pod hvězdami, propojují texty, ilustrace a hudba v jeden originální celek.

Vydává nakladatelství Argo, které zaplatí většinu nákladů spojených s výrobou a distribucí knihy, ale potřebuje vzhledem k náročnosti barevného tisku menší část prostředků získat crowfundingem.

Podpořit projekt můžete zde.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Hudebnik-a-vytvarnik-Milos-Vacik-chysta-autorskou-knihu-Pod-hvezdami~01~cerven~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.