Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ, SERVER SE AKTUALIZUJE
vyhledávaní

ostatníFenomenální Example s novou deskou dorazí i do Prahy

5.10.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Báječný časy pro Exampla přišly. Před dvěma rokama byl jako support Calvina Harrise v Scale. Od tý doby vyprodal třikrát turné a vystupoval mimo jiné i s Lily Allen a Faithless. Letos v létě byl druhej headliner na Glastonbury na John Peel Stage. Minulá deska Exampla, ‘Won’t Go Quietly’, dostala zlatou desku, částečně díky úžasný popularitě písničky ‘Kickstarts’ (10.9 miliónů ji vidělo naYou Tube). Od těch dob se snaží poznávat sám sebe. Od ‘Unorthodox’, jeho samplovanejch Stone Roses a spolupráce s Wretch 32 (No. 2 hit –1.7m diváků na You Tube), přes ‘Look Over Your Shoulder’s Giggsem až k ‘Shot Yourself In The Foot Again’ se Skreamem (3.6m diváků na You Tube ).

Teď se Example dívá kolem sebe, přemejšlí o tom, co viděl na ulici, v klubech, na festivalech, nahrávacích studiích, hotelech, taxících a letadlech a říká si „ vo co tady kurva vlastně de?“ Ano, ‘Playing In The Shadows’ je ta chvíle, kdy Example vyrost..

“¨Drsný místa mě inspirujou. Moje holka je nešťastná, že zmizim na celej měsíc. Ptá se, kdy se vemem. Ale mně dělá těžkou hlavu a napadá mě, že až budu tatík od rodiny,nebudu už schopnej napsat písničku, která lidi osloví.” “S nočníma kalbama je ámen, hochu…”

Název jeho nový desky desky si můžete vysvětlit různě. Můžete si ve stínech hrát na někoho, kdo nejste. Můžete si hrát ve stínech se svým vlastnim já. Můžete si hrát v klubu, v noci nebo na fesťáku. Schovat se někdy jde a někdy nejde, někdy ti to vyjde, někdy zas ne.

Example závidí lidem, který v osmnácti věděli, kym chtěj bejt a dosáhli toho. On to nikdy neměl. Jako kluk poslouchal Nirvanu, Motown a Michaela Jacksona. Ve škole v západním Londýně Wu Tang Clan, Jay-Z a Slick Ricka. Na univerzitě byl MC na garážovejch ravech, míchal pásky a uváděl pirátský rádia, ale na prvním místě byl film.

Rok makal na filmu v Austrálii, pak v Paramount Comedy, ale muziku začal fakt brát vážně v jednadvaceti. První album byl hip-hop, protože to bylo to jediný, co znal. Prodalo se ho 10.000 kousků. Na svým druhym albu měl Example na čtrnáct písniček 25 producentů. Udělali 40 demáčů a půlku vyhodili.. Example se rychle učil, co mu sedne a co ne.

Každá pecka na jeho třetím albu ‘Playing In The Shadows’ je osobní, každý slovo je pravá emoce. Je to neuvěřitelně odhalující deska.. “Je dospělejší, hodně epická,” říká “Začalo to písničkou ‘Kickstarts’ – takovou smutně veselou hymnou. 60.000 lidí to se mnou zpívalo na festivalu a já si řikal Heuréka!”

‘Playing In The Shadows’ dostalo Exampla na novej level. Stojí v čele nový generace dance kapel. Tam, kde kdysi byli Basement Jaxx nebo Leftfield nebo Groove Armada, tam teď stojí Example nebo Pendulum nebo Chase & Status.

“Tahle deska je ta pravá” říká. “Má cesta byla šílená, ale teď jsem tam, kde je třeba. Teď je to všechno o hudbě..“ “Když se nezabijem, budeme vůdci generace, která je v hajzlu...“

Example vystoupí v Lucerna Music Baru 26.února od 20:00.

Vstupenky budou v předprodeji v síti Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal od pátku 7.10. za 400,- Kč + poplatky, v pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu za 470,- Kč.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Fenomenalni-Example-s-novou-deskou-dorazi-i-do-Prahy~05~rijen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.