Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
tagy

tag: STUPNICE? A JAKÉ?

20.7.2012 Dnešním dílem zakončíme náš sloupek, kde jsme se věnovali více či méně ne zcela typickým stupnicím. A uděláme to stylově - první díl byl o hypoaiolské stupnici, neboli o modu vzniklém z mollové řady tónů...
29.6.2012 Dnes si přiblížíme opravdu ne zcela typickou stupnici. I když nepatří mezi základní mody v podstatě celého spektra hudebních stylů, přesto má v našem přehledu své místo, protože nám nejen doplní řadu stupnic....
10.6.2012 A máme zde další zajímavou řadu tónů, jejíž jednotlivé stupně jsou zkombinovány, můžeme-li to tak říci, nejen ze tří modů, ale základem je už upravená, specifická stupnice, totiž mollová melodická. Takže zde nestavíme na jedné z klasických tónových řad, jónské či aiolské.
12.4.2012 Tak dnes zde máme opravdovou lahůdku, jednu z těch stupnic, které jsou využívány daleko více než kterékoli jiné řady tónů. Podívejme se tedy na ni podrobněji.
6.3.2012 Tak dnes nás čeká taková raritka. Když se řekne chromatická stupnice, tak si hned každý většinou představí všechny tóny s půltóny za sebou. To je vlastně v pořádku.
18.2.2012 Dnes nás opět čeká řada tónů z rodu stupnic plagálních. Doplňuje tak přehled námi již dříve uvedených, obecně velmi oblíbených a využívaných stupnic. Takže se už nebudeme zmiňovat o jejich původu a vzniku a soustředíme se rovnou na dnešní řadu tónů.
11.1.2012 Tentokrát zde máme zvláštní záležitost. Tato řada tónů se většinou řadí mezi tzv. stupnice ostatní a není divu. Specifikace její stavby, a tedy i vzniku není zrovna tou jednodušší záležitostí. Z hlediska základního přístupu k chápání...
16.12.2011 Stejně jako u mollové lydické v únorovém čísle dnes půjde o obtížnější záležitost. Máme dnes před sebou z hlediska jednoznačnosti hůře zařaditelnou stupnici. V podstatě bychom na ni při výkladu jejího vzniku...
27.11.2011 Dnes nás čeká tak trochu lahůdka. Řada tónů, která vybočuje z běžných pravidel. U stupnic diatonických máme sedm tónů, kdy se jednotlivé typy řídí určitými pravidly. Už jenom počínaje půltóny.
29.10.2011 Tak, a je to zase jedna ze stupnic plagálních. Po předchozí hodně těžké řadě tónů tak máme dnes před sebou velmi příjemně znějící stupnici, která v rámci plagálních modů patří k těm hodně využívaným.

1-10 (21) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.