Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
tagy

tag: SEŘÍZENO NALADĚNO A NASTAVENO?

15.3.2017 V minulém dílu jsme započali téma elektromagnetických snímačů v elektrických kytarách a vzpomenuli jsme pár nejznámějších světových a tuzemských výrobců.
28.2.2017 Jak bylo na konci minulého dílu naznačeno, dnes se pustíme do dalšího širšího tématu, a tím jsou kytarové snímače. Věnujeme se zejména kytarám elektrickým, máme na mysli tedy elektromagnetické snímače.
Pokud...
9.2.2017 V dnešním dílu si z minula plánovaně a avízovaně shrneme základní, řekněme pracovní, postupy týkající se celkově samotného procesu ladění nástroje, abychom je měli tak nějak v jednom bloku a pohromadě.
26.12.2016 Pokud ještě chvíli zůstaneme u tématu elektronických ladiček, uvědomme si, za jakých (zejména světelných) podmínek na pódiích při koncertech ladíme. Pokud tedy vlastníme, byť slušně fungující, ladičku pouze s digitálním a nepodsvíceným displejem,...
25.11.2016 I když máme prázdné struny správně naladěné za využití doporučených postupů uvedených v minulých dílech, nemusíme mít ještě, co se týče celkové intonace, zcela vyhráno. Spousta hráčů při ladění totiž nejen „brnká míň“, jak jsme se zmínili dříve, ale i „míň mačká“.
26.10.2016 Na úvod dnešního dílu se ještě lehce vrátíme k vedení úhozu správnou - střední - silou, kterou následně používáme při hře. Nejde přitom pouze o sílu, ale i o techniku samotného vedení úhozu.
30.9.2016 Ještě než přistoupíme k technikám ladění podle elektronické ladičky, nutno říci, že bychom v žádném případě neměli podceňovat ladění prázdných strun podle ucha (podle pátého pražce, to nechte dětem na tábor :-)).
3.9.2016 V dnešním a několika následujících dílech si povíme něco o ladění kytary - tedy přesně o jistém, časem a zkušenostmi „vychytaném“ postupu při této činnosti. Myslíme tedy ladění (zde zejména) elektrické kytary - a to podle elektronické ladičky.
20.8.2016 V dnešním dílu si informace o dohmatu a seřízení prohnutí krku zkusíme tak nějak dát všechny dohromady a udělat takové závěrečné resumé. Jen ještě pro doplnění číselných hodnot na nástrojích z minulého dílu - jako E je myšlena nejhlubší opředená struna, ...
14.7.2016 Jak se dozvíme v dnešním dílu, výška dohmatu (action) je v dosti značné míře individuální záležitost. A toto výsledné nastavení na té či oné konkrétní kytaře je taktéž ovlivněno řadou nejrůznějších faktorů.

56-65 (75) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.