Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Norbi Kovács - Takžetak

21.2.2014 | Autor: Pavel Víšekvlastní náklad (52:35)
V Americe by o brilantního kytaristu z nitranské Šaľy usilovaly kapely z bluegrassové špičky, v Praze hrává pětačtyřicetiletý Norbi Kovács třeba s Ivanem Hlasem nebo triem Kybabu. Komplexní muzikant má v krvi rock, blues, jazz, folklór i klasiku a posluchače utáhne na šesti strunách sám.

Jeho debut Takžetak, na němž střídá akustické nástroje včetně Takaminy Santa Fe a sporadicky zpívá, je totiž v pravém smyslu sólový, jen druhou část skladby Anyám posílí s violoncellem Olin Nejezchleba a mikrofonu se chopí i Katka Svobodová. Mezi patnácti skladbami převažují autorské, výjimkami jsou mj. lidová Az a Szép a svébytná coververze Petroléum Lámpa od Omegy. To jsou chvíle, kdy si (slovy producenta Karla Růžičky mladšího) s Norbim, jenž vyrostl na jihu Slovenska, nebudeme rozumět. Maďarské texty jsou samozřejmě v bookletu přeloženy, to podstatné však řekne samotná hudba.

Zlatý hřeb: Takžetak
Zní to jako: strhující kytarová jízda

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Norbi-Kovacs-Takzetak~21~unor~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.