Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Malignant Tumour - Overdose & Overdrive

24.7.2013 | Autor: Michal HusákWar Anthem (38:30 )
Ostravští svérázové Malignant Tumour už pár let drhnou ten svůj na dřeň utažený a drásavě vygradovaný rock'n'roll. Přesto se nedá říct, že stagnují. Pravda – počínání téhle kapely s barvitou minulostí může působit v této fázi už malinko stereotypně, při pozornějším pohledu se však rýsuje promyšlená strategie a poctivě vymakaná muzika.

Malignanti už podruhé nahrávali u Andyho Classena ve studiu Stage One, německý je tentokrát už i vydavatel, netřeba připomínat svojskou, ale funkční a výborně vymyšlenou image, důraz na netuctové klipy...V samotných písničkách pak rezonuje osvědčená crustová dravost a motörheadovský hard rock'n'roll, s postupem let ale kapela skladatelsky zraje a pouští se do drobných inovací, které celkový výraz probarvují: najednou je tu zřetelně přítomen stoner rock, chytře zaranžovaný punk, a Stay over Night zní skoro jako devadesátková Metallica na bluesovém tripu.

Těžko mít téhle partě za zlé, že se prostě našla, ostatně řadou drobností dokazuje, že nežije z podstaty. Přesto se nabízí otázka, jak dlouho ještě lze tuhle polohu efektivně udržovat a navíc rozvíjet...Dojem dobře odvedené práce to ale nenaruší.

Zlatý hřeb: The Secret Source
Zní to jako: crust/rock'n'roll nasáklý vlivem Motörhead

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Malignant-Tumour-Overdose-Overdrive~24~cervenec~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.