Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Jana Kirschner - Moruša: Biela

9.3.2014 | Autor: Pavel VíšekSľnko Records (46:57)
Jana Kirschner zatím nikdy nenatočila špatnou desku a od předchozího alba Krajina rovina se stále více vzdaluje šoubyznysu a vyzrává. První část albového diptychu Moruša: Biela nahrály v hudební produkci jejího životního partnera Eddieho Stevense dvě desítky muzikantů, včetně anglických rockerů, slovenských „vážňáků“ i českých vokálních souborů The Swings a (pánů ze sexteta) Skety.

V devíti dynamicky i rytmicky odstíněných skladbách si podávají ruce folk, filmová hudba, folklór a klasika: jestli má třeba Sama svou gradací blízko ke strhujícímu čardáši, Z jedného Martina je futuristické blues. Atmosféra nahrávek umocňuje intenzívní i křehký hlas Jany Kirschner a příběhy jejích textů. Moruša: Biela je velký originál, hraničící v devítiminutovém finále Vidina skoro s bílou magií. Držme palce, ať si elektronické album Moruša: Čierna zachová energii stejné polarity i kvalitu.

Zlatý hřeb: Vidina
Zní to jako: další skvělý krok osobité zpěvačky

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Jana-Kirschner-Morusa-Biela~09~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.