Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Ascendancy - Count Illuminatus vs. The Amazing Ascendancy

3.7.2014 | Autor: Mikuláš DohnalMetalGate (44:17)
Dramatický, „filmově“ velkolepý úvod zlehýnka připomene hudbu k seriálu Návštěvníci. Ne náhodou, vsetínská power/prog metalová kapela Ascendancy totiž přišla s koncepčním dílem o boji zlotřilého hraběte Illuminata, jenž snová plán na vyhlazení světa. Proti němu ale stojí hrdinné komadno The Amazing Ascendancy, které hodlá jeho choré řádění zastavit. Příběh jak vystřižený z brakové sci-fi 50. let, čemuž kapela souhlasně přitakává už graficky odpovídajícím obalem a bookletem, jehož ztvárnění se ujal Maťo Mišík.

Hudební složky se ale žádná parodická nadsázka netýká, jde o poctivě odvedený power metal s výraznými melodickými refrény. Zmíněné progresivní prvky jsou užité jen jako občasné koření. Jako celek to funguje bez problémů. Ascendancy se netváří, že otevírají dveře do zcela nových posluchačských sfér, ale v ranku, který si zvolili za svůj, se pohybují s přehledem a jistotou zkušených hráčů.

Zlatý hřeb: A Man Without Identity
Zní to jako: metalový soundtrack k snímkům Eda Wooda

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Ascendancy-Count-Illuminatus-vs-The-Amazing-Ascendancy~07~cervenec~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.