Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníVideotipy# 39: Moby, Gnarls Barkley, Everly Brothers...

15.5.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: publicistika
Videotipy přináší další porci čerstvých hudebních klipů a k tomu jednu lahůdku navrch – video s písní, která už hudebním mořem proplouvá rovné půlstoletí.
Moby - I Love To Move In Here
(z alba Last Night)

Není třeba dlouze přednášet o tom, že Moby ke všem aktivitám okolo své hudby, ať už jde o propagaci nebo vizuální podobu, přistupuje s nadhledem. Důkazem budiž i diskotékový retro klip k chystanému singlu I Love To Move In Here, který pochází z jeho aktuálního alba Last Night.

>> video
Gnarls Barkley - Going On
(z alba The Odd Couple; režie: Wendy Morgan)

Dvojice Danger Mouse a Cee-Lo Green, chcete-li Gnarls Barkley, je tady s videoklipem k již třetímu singlu z jejich březnového alba The Odd Couple. Klip vznikal na slunné Jamajce a přitom nezapírá inspiraci ve sci-fi filmech. Jak to jde k sobě?

>> video
Pivot - In The Blood
(z alba In The Blood; režie: Alex Smith)

Původně australskou instrumentální kytarovku Pivot čeká příští týden vydání svého prvního mezinárodního alba In the Blood, a to u britského labelu Warp Records. Ne že by klip ke stejnojmennému singlu byl nějakou zvláštní drasťárnou, přesto nahání-li vám strach už samotný název písně, raději jej přeskočte. Ona taková krev tryskající z figurín… Ba ne, to se musí vidět.

>> video
Sam Sparro - Black and Gold
(z alba Sam Sparro)

A v Austrálii ještě chvíli zůstaneme. Mladý producent a muzikant Sam Sparro před nedávnem debutoval eponymním albem (v Británii se díky němu propracoval až na 4. místo prodejní hitparády), které obsahuje rovněž singl Black and Gold. S nadsázkou se dá říct, že jeho video připomíná parodii na klišovitá hip-hopová a r’n’b videa, ostatně posuďte sami…

>> video
Budoár staré dámy - Hluboko v moři
(z alba Dobrou noc, světlo)

Tři roky vznikalo nové album Dobrou noc, světlo brněnské skupiny Budoár staré dámy, než se tento týden objevilo na světě. Jeho vydání doprovází singl Hluboko v moři, ke kterému byl natočen vcelku prostý divadelní videoklip.

>> video
Retro bonus: The Everly Brothers - All I Have To Do Is Dream
(z alba Everly Brothers Best)

Dnešní retro bonus svému přídomku dostane doslova. V časové ose se totiž vrátíme o rovných padesát let. Rock'n'roll byl teprve v plenkách, na vrcholu americké singlové hitparády ale stanula ve své době vycházející a později hvězdná dvojice The Everly Brothers. Skladba All I Have To Do Is Dream se nejenže dočkala mnoha coververzí; magazín Q ji zařadil mezi tisícovku (727. místo) a Rolling Stone mezi pětistovku (141. místo) nejlepších písní všech dob. Protože videoklip k písni z pochopitelných důvodů nevznikl, nabízíme vám alespoň dobový záznam televizního vystoupení.

>> video
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Videotipy-39-Moby-Gnarls-Barkley-Everly-Brothers~15~kveten~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.