Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSeznamte se: iwrestledabearonce

21.7.2013 | Autor: Tomáš Babůrek | sekce: publicistika
Americká avantgardní metalová sebranka iwrestledabearonce brázdí hudební vody již od roku 2007. Za poměrně krátkou dobu se z undergroundové kapely vyšplhala mezi hvězdy moderní metalové scény. Toho dosáhla neotřelým přístupem ke kompozici skladeb, kdy kombinuje nejeden žánr, a hráčskou invencí obou kytaristů. A navíc, v jejich čele stojí zpěvačka.

Podivný humor, image, komplexní a složitá muzika, tak lze v kostce popsat iwresledabearonce. Kapela svým debutovým albem šokovala mnohého posluchače kombinací mathcoru a elektra. Do skladeb vkládají nesčetné množství hudební invence a experimentu, prokládají je různými, zcela neočekávanými, nahodilými pasážemi, až se jednomu může zdát, že poslouchá naprostý mišmaš. Po brutální pasáži následuje country, na kterou naváže téměř až diskotéková vsuvka.

VIDEO: iwrestledabearonce - You Aint No Familyiwrestledabearonce mají na svém kontě dvě dlouhohrající desky a několik EP. Jejich debutová It’s All Happening z roku 2009 skupině otevřela dveře k širšímu publiku. Deska byla kritikou přijata vesměs pozitivně, především díky své jedinečnosti. Kdo by uprostřed skladby očekával zařehtání koně nebo melodii klaksonu auta z filmu Mistři hazardu? Roku 2011 spatřilo světlo světa druhé album Ruining It For Everybody, po hudební stránce jednotnější a vyspělejší. Zdálo se, že kapelu nemůže jen tak něco zastavit.

VIDEO: iwrestledabearonce - You know that ain't them dogs' real voicesNa pokraji šílenství

Avšak během loňského roku uprostřed Warped Tour kapelu neočekávaně opustila zpěvačka Krysta Cameron. Důvodem pro její odchod se stalo těhotenství. Cameron dlouhá léta spoluutvářela tvář iwrestledabearonce a její odchod z kapely několik hodin před dalším vystoupením nebývale zkomplikoval do té doby hvězdné směřování kapely. Hudebníci okolo kytaristy Stevena Bradleyho nechtěli turné předčasně ukončit, a proto kontaktovali vokalistku kapely Unicron, se kterou již několikrát sdíleli jedno pódium.

VIDEO: Unicron - Broken VesselsÚlohu zpěvačky převzala Courtney LaPlante, jež se musela doučit skladby za cesty. „Je to opravdu až zázrak, že nám vše takhle vyšlo,“ říká k tomuto období Bradley. „Courtney je skvělá zpěvačka, navíc se podobá Krystě, což samozřejmě nebyl účel.“ Zároveň hlavní kytarista přiznává, že pokud by Courtney místo zpěvačky nepřijala, kapela by s největší pravděpodobností svou činnost ukončila. „Když Krysta odešla, hlavou se mi honila jediná věc: ‚Měl bych vytáhnout svou starou pracovní uniformu z Best Buy.‘

LaPlante rovněž nazpívala chystanou desku s názvem Late For Nothing. Na albu se dokonce objeví i sólo legendárního kytaristy Stevea Vaie. „Snažíme se, aby na nahrávce nebylo tolik šílených zvratů. Nechali jsme se ovlivnit kapelami jako Deftones nebo Thrice,“ dodává k Bradley k novince, kterou můžeme očekávat 8. srpna. „Cílem bylo, aby deska působila konzistentněji a aby byla více atmosférická.“  Dnes již dokončené třetí album by mělo kapelu představit novým potenciálním fanouškům, ale zároveň dokázat těm stávajícím, že iwrestledabearonce neztratili nic ze své originality. Ochutnávky upomínají, že se můžeme těšit na brutální breakdowny, silné melodie a spoustu překvapivých aranží.

VIDEO: iwrestledabearonce - Firebees

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Seznamte-se-iwrestledabearonce~21~cervenec~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.