Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalySázavafest Battle: rozhodnutí je na vás!

11.5.2011 | Autor: Muzikus PR | sekce: publicistika
Dancehalloví SilesiJAH All Stars a indie-rockoví Sonicates se stali prvními vítězi letošního ročníku soutěže Sázavafest Battle. Za své favority je určila porota a dala jim tak šanci zahrát si na letním Sázavafestu. Totéž čeká i jednu z osmi kapel, které byly porotou vybrány do užšího výběru. Rozhodnutí už je jen na vás!


Hlasování probíhá od 11. května do 6. června a je otevřeno registrovaným uživatelům Muzikus.cz. K dispozici máte celkem 10 hlasů, které můžete dle svého uvážení rozdělit mezi jednotlivé kapely. Jedné kapele přitom můžete udělit maximálně 3 hlasy.

A pro koho můžete hlasovat?
Budulínek

Budulínek je dle svých slov kapelou „tram'n'busovou“. Tram'n'bus, právě tak se ostatně jmenuje i její poslední album. Pokud bychom ale chtěli hudbu této rokycanské formace nějak přiblížit, určitě bychom měli zmínit žánry ska, folk a rock.
Eyesore.

Mladá kytarovka z valašského města Brumov-Bylnice podle svých slov vychází z alternativního rocku 90. let a současné britské kytarové scény. Na kontě má sice jedno česky zpívané album, ale v poslední době dává přednost angličtině, ve které na podzim natočila aktuální EP Plastic Dreams. Za zmínku stojí také skladba Boys Break Hearts, která se objevila v reklamě automobilky Jaguar.
Hrana

Hrana sice vznikla teprve loni, zato ji tvoří zkušení muzikanti, kteří jinak působí v kapelách jako Dharma Inc. nebo Ska2tonics. Svou hudbu kapela zjednodušeně popisuje jako „electro punk ´n´ roll“.  Začátkem letošního roku Hrana vydala debutové album Klikni si na myšku..., na kterém zahostovali třeba Marián Fero nebo Marián Jaslovský.
J

Za lo-fi písničkářským projektem J stojí mladý muzikant Jakub Jirásek. Veškeré nástroje - kytary, akordeon, xylofon, bicí - si nahrává sám, na koncertech pak hraje na kytaru a nechává se doprovázet iPodem. Svou hudbu si taky svépomocí vydává v limitovaných edicích na kazetách. Po nedávném singlu Bears v těchto dnech vydává EP Run From The Town.
K2

Dívčí kapela K2 vznikla před šesti lety na královéhradecké ZUŠ. Původně se věnovala převzatým písním, před kterými s postupem času začala upřednostňovat vlastní repertoár. Předloni K2 vydaly debutovku Czech It Rockolution, která se natáčela v Německu a na níž svým autorským dílem  přispěl i Mäx Schlichter, kytarista teenagerské kapely Killerpilze. Letos chtějí navázat česky zpívanou novinkou.
Omega Styl

Omega styl můžeme v podstatě rozdělit na dvě části, hip-hopovou a rockovou. Ta první se točí okolo Redyho, MCho a producenta, který za prvopočátky toho všeho označuje vznik crew Děti ulice v roce 1995. Dnes jádro skupiny tvoří dvojice MCs, která se nechává doprovázet čtyřčlennou kapelou The Hero. Dohromady z toho vzniká živě hraný hip hop říznutý funky, rockem a reggae.
Palindromes

Indie-rockové trio Palindromes vzniklo teprve na počátku letošního roku z popudu v Praze usazeného francouzského písničkáře a producenta Xaviera Andrieu, který se rozhodl převést experimentální skladby svého projektu Perpetuum Mobile do formátu živé kapely. Xaviera doprovází bubeník Ondra Krečmer a baskytarista  Břeťa Oliva (ex Miou-Miou a Folk3Mail).
Vanda

Zpěvačka, skladatelka a klávesistka Vanda Krajčovicová hraje od svých třinácti a aktivně koncertuje od patnácti let. Působila také v několika skupinách, ale nakonec se rozhodla raději vystupovat jako sólistka. Styl své hudby vnímá jako melodický pop-rock s jistou dávkou alternativního ducha. Loni natočila pětiskladbové EP a letos by se ráda pustila do práce na novém albu.> hlasování
> přehled přihlášených kapel
> novinky o soutěži
> profil festivalu Sázavafest
> odpovědi na často kladené otázky
> předchozí ročníky soutěže: 2009 | 2010
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Sazavafest-Battle-rozhodnuti-je-na-vas~11~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 4

dana  kapelky
Pavlína  doplňuji
Láďa, Muzikus.cz  Re: doplňuji
Jaroslav   malé doplnění

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.