Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Gorillaz ožili!

7.1.2003 | Autor: Honza Vedral | sekce: publicistika
Našli jsme klíč k této pohnuté době. Náš mladý redaktor se dobrovolně vydal na dobrodružnou investigativní výpravu za kořeny hudebního zla. Umělé kapely přebírají vládu nad světem, ničí celé vydavatelské domy, redakce časopisů, všechno. Toto je nezkrácená zpráva o šílenství, které zachvátilo svět. Toto je poslední zpráva našeho redakčního benjamínka Honzy Vedrala, který se propadl do jiného světa.-----Original Message-----

From: Lisy, Libor []

Sent: Friday, December 13, 2002 1:34 AM

To: Honza Vedral

Subject: There's no escape!

Haló? Slyšíte mě někdo? Nemám na to moc času. Ty šílenci mě pozvalina nějakou prezentačku. Prej pracovně. Hned jak jsem vstoupil do promítací místnosti, hodili mi pytel přes hlavu a pak si pamatuju jenom probuzení v zamčeným smradlavým karavanu. Zprovoznil jsem tohle starý Atari, tak snad vám to dojde. Vám všem novinářům. Píšu to, abyste to poslali dál. Lidi se o tom všem totiž musí dozvědět! Oni ve skutečnosti nejsou žádný veselý comixový postavičky! Jsou to zrůdy! Bijou se mezi sebou, škrtěj'! Je to peklo! Napadnou každýho! Dejte o tom zprávu. Informujte policii! Nikdo a nic se nesmí dostat sem a hlavně odsud! Chraňte svoje děti! Zachraňte svět! Už se asi neuvidíme. Slyším kroky. Nesou spreje. Tak tohle je asi konec. Váš L.

-----End of message-----Osvoboďte Tibet!

Log 1

Mžourám po Londýně. Byl jsem rozhodně jediný, kdo tu noční zprávu dostal. To jsem si ověřil. Byl jsem i jediný, kdo ráno našel velkou obálku se zpáteční letenkou do Anglie. A vstupenku na party do Kong Studios. GORILLAZ OŽILI! Neříkejte, že vy byste se té šance nechytli, protože než byste otevřeli pusu, už bych v tom letadle seděl. Z téhle Británie je cítit strach. Lidi se něčeho bojí, ale těžko říct, o co jde. Nikdo nemluví, všichni se rozhlížejí. Vypadáto tu jako nikdy dřív. Klidně. V novinách mě zaujala zpráva z černé kroniky:

"Starší žena oznámila policii, že v 10 pm místního času zahlédla nahého muže přebíhající Districtshire Marshe. Muž celou dobu křičel, ba řval. Pak se náhle ztratil. Ve 22.09 k případu vyjeli dva příslušníci. Ve 22:34 se naposledy ohlásili od brány studií Kong. Od té doby o nich policie neslyšela, předpokládá se, že se ocitli ve velkém nebezpečí. Tedy pokud už nejsou mrtví. Dobře víme, že tento případ není ojedinělý. Z vládních míst prosáklo, že se rozjíždí tajná operace, v níž by se měli angažovat i mniši, kteří až dosud trávili čas před branami čínské ambasády meditací za svobodný Tibet."

Studia Kong? Zkontroloval jsem pozvánku. Všechno sedělo. Asi budu muset pozměnit plány.


"Neškrťte Russelova úhoře!"

Log 2

"Věc se má takhle," začal nadstrážmistr Cornwell po té, co se rozhodl, že mu stojím za to, aby se se mnou bavil. "Nevíme přesně, co se kolem studií Kong děje, ale lidi mizejí. Prohledali jsme to tam nejdřív skrz internetový kamery a pak i fyzicky, ale jediný, co jsme našli, je tohle," podal mi igelitový pytlík s dévédéčkem a přelepkou: Předmět doličný A.

"A pak je tu ještě to hlášení."

"Jaké hlášení?"

"Ten zpěvák z Blur, Albarn, s tím, co kreslí punkový holky... s Hewlettem."

"Co s nima?"

"Prý je napadly."

"To Mobyho taky."

"Ne, vy to nechápete. Tvrdí, že je napadly komixový postavičky!"

"Co to..."

"Víte co? Pusťte si to a pak si řekneme víc."Chytněte 2D pod krkem. Cinká.

Log 3


Přísahám, že je to ta naprosto nejšílenější věc, co jsem kdy viděl!!! Nejdřív to vypadá jako normální kolekce klipů, ale pak vás protáhnou celým tim strašidelným barákem tak, že ucítíte jejich čpějící podpaží až u sebe! Jsou to zrůdy! A ten dokument! Nejsem vůbec první, kdo se rozhodl po nich pátrat, ne první, s kým se o tom všem Cornwell baví.

"Všechno začlo už před třemi lety," vypráví Tony Wadworth z britské EMI tomu novináři. "Objevil se tu Albarn s Hewlettem, že mají něco velkého." Věci se začínají dobarvovat. Podle všeho se ti dva zbláznili už tehdy. Rozhodli se dotáhnout ideu umělé kapely do extrému. "Jejich prvotní idea byl sólista, který v sobě násobí to nejhorší z jejich povah. Měl se jmenovat Jamian," dozvídám se. Ažpo tom přišla ta kapela násilníků, co vypadají jak opice, až pak přišla zkáza pro celou Británii, pro celou Ameriku, hudební průmysl komplet, pro všechny. Začínám mít o tom všem docela jasnou představu. Zdá se, že dokud máme techniku, Gorillaz opravdu existují, jsou to kreslené dvourozměrné entity promítnuté do reálného světa. Jsou nabité zlostí a špatnými povahovými rysy svých stvořitelů. Ne jenom hudební projekt. Svět, který nás chce všechny vtáhnout a přetvořit. Zatímco se zamýšlím, sleduji, jak si na záznamu Hewlett s Albarnem nasazují masky a tlučou do sebe. "Zmlátili nás oni," tvrdí potom svorně. "Těším se, až vás narvu práškama," na to sestra - muž v blázinci. Vážně netuším, jakou roli v tom všem hraju já.A jak to dopadlo? Co to všechno znamená? Čemu se máte vyhnout? A co na to pan Vedral? To se dočtete v lednovém čísle časopisu.

Psáno pro: &musiQ 2003/01

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Gorillaz-ozili~07~leden~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.