Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyFest-namte se: Frequency Festival 2014

10.8.2014 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Již šestým rokem se letos bude konat u našich jižních sousedů v městečku Sankt Pölten Frequency Festival a opět se zde představí kapely, které u nás pohromadě na jednom místě jen tak neuvidíme. Z tohoto důvodu bere Green Park útokem stále větší množství českých fanoušků. Ti se tak letos mohou těšit na Queens Of The Stone Age, Blink-182, Biffy Clyro a mnohé další. Kompletní seznam oznámených účinkujících naleznete na oficiálních stránkách festivalu. My jsme pro vás však vybrali čtyři interprety, kteří sice neplní první řádky festivalového plakátu, ale i tak stojí za zhlédnutí. Žhavou novinkou letošního ročníku jsou také živé přenosy vystoupení vybraných interpretů. Více informací o přenosech se dozvíte na Facebooku festivalu.

Frequency Festival, Sankt Pölten (AT) - Green Park, 13.-16. 8. 14VIDEO: Royal Blood - Figure It Out


Royal Blood (www)

Angličané Royal Blood navazují na trend kapel, které si vystačí pouze se dvěma členy. Zde se tedy setkáváme s duem vystupujícím pouze s baskytarou a bicími z města Brighton, které mimochodem zásobuje hudební scénu v posledních letech docela slušnou řádkou zajímavých jmen. Vezměte psychedelii The White Stripes a syrovost The Black Keys a dostanete výsledek ve formě Royal Blood. Svou první dlouhohrající desku sice mají v plánu vydat až za pár týdnů, ale již nyní sklízí velkou pozornost médií, což potvrzuje například jejich vystoupení v pořadu Jimmyho Kimmela.VIDEO: Bear Hands - Giants


Bear Hands (www)

Hudební chameleóni Bear Hands z New Yorku nasávají do své tvorby všemožné kultury a vlivy, stejně jako jejich rodné město. Na dvou řadových deskách, z nichž ta druhá s názvem Distraction vyšla před pár měsíci, koketují s elektronikou, ale je zde také rozpoznatelný vliv indie kapel, pro které jsou domovem Britské ostrovy. Milovníci tvorby z dílny MGMT nebo Bloc Party si tak přijdou na své. Spojení s MGMT není náhodné, jelikož zpěvák Dillon Rau navštěvoval s členy výše zmíněné kapely stejnou školní třídu. Kdo se tedy od koho inspiroval?VIDEO: The Kyle Gass Band - Bro Ho (Live In Fresno)


The Kyle Gass Band (www)

Jméno Kyle Gass bude asi pro většinu spíše velkou neznámou, ale stačí vyslovit pojmy jako Tenacious D nebo Králové ro(c)ku a někteří již mohou tušit, o kom je řeč. Ano, jedná se o poněkud nekonvenčního rockera Kylea Gasse, který vystupuje společně se svým parťákem Jackem Blackem, jenž se proslavil převážně jako herec na filmovém plátně. Minulý rok byla tato dvojice jedním z headlinerů Frequency Festivalu. Letos nechal Gass svého kolegu doma a přiváží do Rakouska svůj vlastní projekt, který se však od tvorby Tenacious D příliš neliší a jedná se tedy o oslavu klasického rock'n'rollu. Zábava stále zaručena, protože i zde Gass předvádí svůj nejen hudební, ale i komediální talent.VIDEO: Skindred - Kill The Power


Skindred (www)

Také příznivci tvrdší hudby si na Frequency Festivale najdou vystoupení, pří kterých mohou řádně prověřit svou fyzickou zdatnost v kotli pod pódiem. Mezi taková zcela určitě můžeme zařadit formaci Skindred v čele s nezmarem Benji Webbem. Pro tvorbu této party je příznačná fúze ostrých kytar a prvků reggae, což potvrdili také na svém novém albu Kill The Power z ledna letošního roku. Skindred tak mohou být vítaným odpoledním oživením třetího festivalového dne pro ty, kteří si budou chtít odpočinout od řekněme měkčích žánrů, které programu Frequency Festivalu dominují.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Festnamte-se-Frequency-Festival-2014~10~srpen~2014/

Komentáře

celkový počet: 2

Ehh  wtf
ato  Re: wtf

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.